Cyklotrasa Rakovník - Roztoky

 

 

 

Rozeklaná křivoklátská údolí přímo vybízí k toulkám na kole a jedna výjimečná cyklotrasa (č. 303) vede právě přes Pustověty. Jejím výchozím bodem může být například vlakové nádraží v Rakovníku a výlet můžeme zakončit na vlakovém nádraží v Roztokách u Křivoklátu. Cyklostezka vede krásnými údolími se širokými loukami, vede kolem podhradí hradu Křivoklát a končí u Berounky. Celá trasa měří 19 kilometrů a většinou se vine podél Rakovnického potoka. Odtud pramení její výhoda – takřka po celou dobu se jede z kopečka. Kdo má větší elán, může pokračovat dále směrem Karlova Ves, Broumy a navštívit další historické skvosty Točník a Žebrák a výlet zakončit v Hořovicích (celkem 49km).

  

V Rakovníku mineme Tyršovo koupaliště a záhy narazíme na Hradcův mlýn, který mlel mouku už v 15.století. Po dalších 2 kilometrech potkáme další historické stavení Hutský mlýn s výklenkovou kapličkou. Pokračujeme podél vlakové trati a podjíždíme viadukty. Přijíždíme do malebného Dolního Chlumu. Rovinatými loukami se dostaneme k dolní části Lašovic a pokračujeme směrem k Pustovětům. Pro doplnění tekutin se tu nabízí útulná hospůdka „Na ostrově“. Podél kamenného statku se znovu pouštíme do údolí plné luk a po několika kilometrech přijedeme do Městečka. Tady si můžeme dát oběd v restauraci „U Zikmundů“. Cyklotrasa dále vede po levém břehu Rakovnického potoka a po chvíli přijedeme ke sportovnímu areálu Kolečko. Pak následuje krásný výhled na monumentální gotický hrad Křivoklát. Dále do Roztok se již jede po hlavní silnici. Přejíždíme most a doleva se můžeme vydat na železniční zastávku nebo doprava podél Berounky až ke stylové vodácké restauraci „U Jezu“.
31082011468
  

Výlet jsme si zaznamenali na GPS a jeho průběh s fotografiemi a údaji o rychlosti a profilu cyklotrasy můžete nalézt na tomto odkaze: GPS průběh cesty.

 

 

 

 

PŘÍŠTÍ ZÁPAS

 

So 20.8. 2022 v 17:00 hod

mistrovské utkání

 

Sp. Lužná logo_sokol_50 Pustověty

NAROZENINY SLAVÍ

Kučera Ondra

Elznic Tomáš

Šnobl Dušan


JSME NA FACEBOOKU

- výsledky hned po zápase

- aktuální ohlasy, názory

- zprávy z klubu

- komentáře a fotografie

 

to vše najdete na našem facebooku.

 

Staňte se našimi fanoušky!

Rodinná firma PATERA byla založena v roce 1993. Již od svého počátku se zabýváme prodejem a servisem zahradní, lesní a malé komunální techniky.
Pustověty
Kovovýroba Šperl, vrata, brány, rolety, žaluzie LOMAX
ROSTLINNÉ komodity, PESTICIDY, OSIVA, HNOJIVA, PRODEJNY hospodářských potřeb
CENTRUM MÍCHÁNÍ BAREV, ZATEPLOVACÍ SYSTÉMY, PŮJČOVNA NÁŘADÍ
Firma Froněk, spol. s r.o. je soukromá česká stavební společnost střední velikosti, která se zabývá výstavbou pozemních komunikací, těžbou kamene, jeho zpracováním na drcené kamenivo a výrobou směsí kameniva obalených asfaltem (asfaltové směsi). Na českém trhu působí již od roku 1993 a to převážně v regionech středních, západních a severních Čech.
Herold Řeznické Potřeby