Cyklotrasa Rakovník - Roztoky

 

 

 

Rozeklaná křivoklátská údolí přímo vybízí k toulkám na kole a jedna výjimečná cyklotrasa (č. 303) vede právě přes Pustověty. Jejím výchozím bodem může být například vlakové nádraží v Rakovníku a výlet můžeme zakončit na vlakovém nádraží v Roztokách u Křivoklátu. Cyklostezka vede krásnými údolími se širokými loukami, vede kolem podhradí hradu Křivoklát a končí u Berounky. Celá trasa měří 19 kilometrů a většinou se vine podél Rakovnického potoka. Odtud pramení její výhoda – takřka po celou dobu se jede z kopečka. Kdo má větší elán, může pokračovat dále směrem Karlova Ves, Broumy a navštívit další historické skvosty Točník a Žebrák a výlet zakončit v Hořovicích (celkem 49km).

 
 
V Rakovníku mineme Tyršovo koupaliště a záhy narazíme na Hradcův mlýn, který mlel mouku už v 15.století. Po dalších 2 kilometrech potkáme další historické stavení Hutský mlýn s výklenkovou kapličkou. Pokračujeme podél vlakové trati a podjíždíme viadukty. Přijíždíme do malebného Dolního Chlumu. Rovinatými loukami se dostaneme k dolní části Lašovic a pokračujeme směrem k Pustovětům. Pro doplnění tekutin se tu nabízí útulná hospůdka „Na ostrově“. Podél kamenného statku se znovu pouštíme do údolí plné luk a po několika kilometrech přijedeme do Městečka. Tady si můžeme dát oběd v restauraci „U Zikmundů“. Cyklotrasa dále vede po levém břehu Rakovnického potoka a po chvíli přijedeme ke sportovnímu areálu Kolečko. Pak následuje krásný výhled na monumentální gotický hrad Křivoklát. Dále do Roztok se již jede po hlavní silnici. Přejíždíme most a doleva se můžeme vydat na železniční zastávku nebo doprava podél Berounky až ke stylové vodácké restauraci „U Jezu“.
31082011468
  

Výlet jsme si zaznamenali na GPS a jeho průběh s fotografiemi a údaji o rychlosti a profilu cyklotrasy můžete nalézt na tomto odkaze: GPS průběh cesty.

 

 

 

 

PŘÍŠTÍ ZÁPAS

 

So 6.10. 16:00 hod.

Soutěžní utkání

 

Hředle logo_sokol_50 Pustověty

NAROZENINY SLAVÍ

Sixta Jakub

Šnobl Dušan


AKTUÁLNÍ POČASÍ

Rodinná firma PATERA byla založena v roce 1993. Již od svého počátku se zabýváme prodejem a servisem zahradní, lesní a malé komunální techniky.
Údržba městských komunikací Rakovník
Kovovýroba Šperl, vrata, brány, rolety, žaluzie LOMAX
ROSTLINNÉ komodity, PESTICIDY, OSIVA, HNOJIVA, PRODEJNY hospodářských potřeb
CENTRUM MÍCHÁNÍ BAREV, ZATEPLOVACÍ SYSTÉMY, PŮJČOVNA NÁŘADÍ
Firma Froněk, spol. s r.o. je soukromá česká stavební společnost střední velikosti, která se zabývá výstavbou pozemních komunikací, těžbou kamene, jeho zpracováním na drcené kamenivo a výrobou směsí kameniva obalených asfaltem (asfaltové směsi). Na českém trhu působí již od roku 1993 a to převážně v regionech středních, západních a severních Čech.
Herold Řeznické Potřeby
Pustověty