Sloupek předsedy klubu

seznam článků
Sloupek předsedy klubu
Sezóna 2012-2013
Sezóna 2011-2012
Sezóna 2010-2011
Všechny strany

 

 

Začaly jarní mistráky

 
Po dlouhé zimní přípravě, kterou jsme letos opět o něco obohatili, začínají mistrovská utkání jarní části soutěže. V zimní přípravě jsme absolvovali jednadvacet tréninkových jednotek plus vydařené soustředění a čtyři přípravná utkání s bilancí 2-1-1. Celkem tedy 26 akcí s průměrem 10,5 hráče na trénink, což se proti předcházejícím letům výrazně zvedlo. Jako již tradičně mezi nejčastěji trénující hráče patřili ti nejzkušenější. Vůbec nejlepší docházku měl právě ten nejstarší Jirka Langmajer, který chyběl pouze na jednom tréninku. Klobouk dolů! Účast na trénincích najdete pod článkem. Hráčský kádr doznal také několik změn. Na místo dlouhodobě zraněného Sharankevyče, přichází na hostovačku Radek Křikava z Roztok. Dále jsme už jenom prodlužovali hostování u známých tváří, které u nás působili na podzim (Bauer, Sixta, Kebrle). Opačným směrem putoval Holeček (Kněževes). U dvou borců jsme hostování neprodloužili (Červený, Fronk). Věřím, že se nám bude v jarní části dařit a budeme v horní části tabulky.

 

dochazka

 

... po rozkliknutí se obrázek zvětší.

 

 

Václav Biočovský, 11.4. 2016 

 

 

 

 

Hodnocení podzimu

 
Po ukončení sezóny 2014/2015 jsme pořádali již tradiční letní akce. První z nich byl fotbalový turnaj Memoriál Standy Mikovce, který jsme po dlouhých letech dokázali vyhrát. Zvítězili jsme ve všech třech zápasech (Slabce, Roztoky, Pavlíkov). Druhou letní akcí byl nohejbalový turnaj. V konkurenci devíti týmů se umísťujeme na šestém místě. A konečně třetí akce byl míčový sedmiboj, kde dvojice Šimon – Bičovský V. obsadila překvapivě krásné čtvrté místo z dvaceti startujících týmů. Všechny akce se díky hezkému počasí a nasazení organizátorů vydařili. Jako každý rok se jenom divím (a diví se i ostatní účastníci těchto akcí), že o tyto akce je malý zájem z řad hráčů našeho klubu. Při těchto akcích panuje skvělá atmosféra a dokonale se snoubí sportovní a kulturní vyžití.

 

Po letních radovánkách nám začala příprava na sezónu. Ještě než jsme začali sestavovat tým na novou sezónu, museli jsme řešit zavedení internetu na hřiště. To se po různých peripetiích podařilo. Aby byl náš tým konkurenceschopný, bylo mi jasné, že musíme tým za prvé doplnit na požadovaný počet a za druhé posílit kvalitu. To se nám myslím podařilo. Kádr byl rozšířen na dvacet hráčů. Postupně jsme dohodli hostování (Sixta, Kebrle, Langmajer, Červený, Fronk, Bauer, Kameník). Na přípravu jsme měli pohárový zápas s Lužnou, kde jsme ještě v nekompletní sestavě těsně podlehli, a týden před soutěží Senomaty B, nad kterými jsme vyhráli 4:3.

 

img 2837

 

Pak už začal soutěžní ročník. Tým vypadal velice slibně a začátek tomu odpovídal. Jenže pak se zřejmě projevil vyšší věkový průměr týmu. Začali nám odpadat zkušení hráči díky různým zraněním. Postupně se zranili Langmajer, Sharankevych, Červený, Knap, Šnobl, navíc pracovní vytížení dovolilo Fronkovi odehrát pouze polovinu zápasů podzimní části. I když jsme po pěti kolech vedli tabulku beze ztráty bodu, tak přišly tři těžké prohry. Po těchto ranách se tým semknul a zbytek zápasů vyhrál. Celkově to stačí na čtvrté místo s minimálním rozdílem na čelo tabulky. Za předvedené výkony všem hráčům děkuji. Velkou pochvalu zaslouží zejména Jan Bauer, který společně s Martinem Šimonem a se mnou nastoupil do všech jedenácti zápasů a předváděl výborné výkony. Hned třikrát byl označen hráčem zápasu (stejně jako J.Knap). Z posil před sezónou se stal tou nejplatnější. Jinak pevně věřím, že ve stejném složení budeme pokračovat i v jarní části.

 

Václav Bičovský 1.1.2016

 

 

 

Předsezónní aktivita v TJ

 

Je to již tradice, že ani v letní fotbalové pauze nijak nezahálíme. Letos jsme opět pořádali fotbalový turnaj, nohejbalový turnaj a míčový sedmiboj. Všechny tři akce se vydařily a jsou chloubou naší TJ. Další velkou aktivitu (tentokrát nesoutěžní) jsme museli vynaložit na zavedení internetu na hřiště. Od nové sezóny se ve fotbale zavádí elektronický systém a zápisy o utkání se již píší na počítači. Po určitých potížích se nám nakonec povedlo internet na hřiště dotáhnout. S tím byl spojen i nákup nového počítače.

 
Nemilá zpráva však přišla ještě před prázdninami od našeho hlavního sponzora Obce Pustověty. Zkrácení roční dotace na čtvrtinu! Krácení financí se promítlo i do naší přestupové politiky. Na drahé hráče prostě nemáme. I tak jsme na přestupovém trhu byli docela aktivní. V podzimní části sezóny určitě neuvidíte v našem dresu Petra Holečka, který si chce zkusit vyšší soutěž. Asi další odchod z klubu je u Martina Kameníka (ještě jednáme), kterému skončilo hostování a přípravu absolvoval s Lužnou. Třetí odchod je z kategorie vynucených. U Tomáše Zusky se absolutně nepotkala cena s aktivitou hráče. Za Tomášovu cenu (kterou požaduje Tatran) jsme sehnali čtyři jiné hráče. V napjaté finanční situaci klubu padla volba na lacinější rozšíření kádru. Klukům, kteří k nám přicházejí, přeji hodně vydařených zápasů v našich barvách.

 

hriste 

 

 

Odešli:

Holeček Petr (FK Kněževes) – hostování do 31.12.2015
Kameník Martin (Sparta Lužná) – ukončení hostování
Zuska Tomáš (Tatran Rakovník) – ukončení hostování
 

Přišli:

Kebrle Miroslav (Ohnivec Městečko)
Červený Jaroslav (Ohnivec Městečko)
Langmajer Jiří (Ohnivec Městečko)
Sixta Jakub (SK Pavlíkov)
Bauer Jan (SK Pavlíkov)
Fronk Zbyněk (Janov)

 

 

Václav Bičovský 18.3.2015

 

 

 

Sportovní prázdniny

 

Pomalu nám končí sezóna, končí i školní rok a začíná doba dovolených, prázdnin a letních akcí. Náš fotbalový tým se přes toto období zúčastní dvou turnajů, a to 4.7. ve Slabcích a 18.7. u nás v Pustovětech.

 

dsc 0839

 

Tímto domácím turnajem otevíráme oponu sportovně-kulturním akcím v našem areálu. Další sobotu od turnaje (25.7.) máme na pořadu nohejbalový turnaj a dalších sedm dní (1.8.) startuje míčový sedmiboj. Na obě tyto akce jsou zváni všichni co mají rádi radost ze hry, pohybu v příjemném prostředí a ve skvělé atmosféře, která na těchto akcích panuje. Podrobnější informace naleznete v záhlaví stránek pod názvem akce klubu. Přeji všem krásné sportovní léto.

 

Václav Bičovský 2.6.2015

 

 

  

Statistika pro DK  

 

Statistika nuda je, má však cenné údaje. Tak se to zpívá v jedné písni z pohádky a něco na tom asi bude. Máme tým, který s disciplinární komisí má nebo alespoň míval pramalé zkušenosti. Z uplynulých ročníků jsme byli vždycky na špičce soutěže slušnosti s nejméně obdrženými kartami. Červené jsme skoro nedostávali. V letošním ročníku už máme dvě a vždycky proti stejnému soupeři (TJ Čistá). Je to jen náhoda? Asi ano, i když…. Podíval jsem se na červené hříšníky třetí třídy v jarní části soutěže a je tu náramná podobnost. Po šesti kolech byly uděleny čtyři červené karty a vždy je obdržel hráč v zápase proti TJ Čistá! DK to určitě registruje, ale ví se to i mezi rozhodčími? Čisťáci to hold umí dobře vyprovokovat, páč červená je z 90% vždy reakce na nějakou předchozí akci, kterou rozhodčí ani nemusel postřehnout. Ale třeba je to jen opravdu náhoda…

 

Václav Bičovský 30.4.2015

 

 

 

Začíná jarní část soutěže

 

Tak a je to zase tady. O víkendu se rozběhne druhá polovina sezóny 2014/2015. Po podzimní části jsme zrovna dvakrát nejásali nad našimi výsledky a od toho se odvíjela příprava na jarní část. Trénovat se začalo jako již tradičně hned po novém roce, ale tréninků bylo jednou tolik než bývalo zvykem. Zařadili jsme totiž do tréninkového plánu navíc tréninkové jednotky ve fitku. Ty se ukázaly jako docela atraktivní. Kolikrát nás bylo víc v úterý ve fitku než v sobotu na hřišti. Celkově si myslím, že příprava byla oproti minulým letům výrazně lepší, i když ideální úplně nebyla. Především přelom února a začátek března proběhla naší kabinou viróza a některé tréninky se musely po dohodě zrušit. To se pak odrazilo i na přípravných zápasech, na které jsme jezdili nekompletní.

img 1130

 

Během jarní přípravy jsme také začali přemýšlet o posílení týmu. Jelikož letos pravděpodobně budou padat do pralesa tři týmy, vyhodnotili jsme naší situaci v tabulce jako za vážnou, a proto jsme museli udělat i některá vážná rozhodnutí. Stáhli jsme z hostování Petra Holečka (Tatran) a Radka Truksu (FC Zavidov). Prodloužili jsme hostování Jakuba Sixty (SK Pavlíkov). Další posilou je Martin Kameník (Sparta Lužná). Výrazně nám může snížit věkový průměr týmu Tomáš Krejčí (SK Rakovník). Všechno jsou to hráči, kteří okusili vyšší soutěže, což by se mělo projevit. Počítáme však i ztráty. Od ledna se už s námi nepřipravovali Jarda Bretšnajdr a Viktor Břicháček. Oba mají zdravotní problémy a zřejmě do jarních bojů nezasáhnou. Škoda, s těmito borci bychom byli mnohem silnější. Nicméně tým, který jsme teď poskládali, bude určitě konkurenceschopný a pevně věřím, že výsledky budou lepší než ty podzimní. Teď už záleží jen na samotných hráčích, jak k zápasům přistoupí a jestli se sejdou v plné síle. Hráčům a fanouškům přeji hodně krásných fotbalových momentů a pevně věřím, že Pustověty budou na konci soutěže v klidném středu tabulky.

 
Václav Bičovský 18.3.2015

 

 

 

Běhatlon zaujal

 

Nové sportovní odvětví, které jsme poskládali dohromady, udělalo na všechny zúčastněné dobrý dojem. Kombinace běhu (3x2,5km) a střelby (5x v leže a 5x ve stoje) ze vzduchovky se líbila. Startovní listina byla sice značně prořídlá, neb viróza si zrovna vybrala svůj díl.

 

b2

  

Hned devět lidí z týmu se nemohlo zúčastnit tohoto zápolení kvůli chorobě. Nicméně i dvanáct závodníků je docela dobrý počet. Akci jsme se i trošku báli nějak zvlášť prezentovat, protože jsme sami nevěděli, jak to bude všechno fungovat. Obavy však byly liché. Všechno klapalo, jak mělo a závod můžeme zařadit mezi ty povedené. Pro nás to bylo takové příjemné zpestření probíhající zimní přípravy na jarní část fotbalové soutěže. S běhatlonem hodláme pokračovat i v příštích letech. Díky všem, kteří se podíleli na hladké organizaci tohoto závodu.

 

Václav Bičovský 2.3.2015

 

 

 

Novinka – Běhatlon

 

Díky úspěchům našich závodníků zažívá celá Česká republika biatlonové šílenství. To se projevilo hlavně při závodech světového poháru v Novém Městě. Divácké rekordy na stadionu a spoustu lidí doma u televizorů. Ne jinak tomu je i u nás. Taky jsme rádi koukali na závody z tepla hospůdky při popíjení pěnivého moku. Čím více přibývalo čárek na lístku, tím větší z nás byli odborníci na tento sport. Slovo dalo slovo a vymysleli jsme závody vlastní. Napadl mi název běhatlon. Z organizačních a materiálních důvodů to bude kombinace normálního běhu a střelby ze vzduchovky na terč ve vzdálenosti deseti metrů. Jinak se pravidla snaží kopírovat biatlon (více o pravidlech v aktualitách). Závod je určen nejen všem odborníkům od televize, ale hlavně všem co se rádi hýbají a chtějí si zkusit něco nového a zajímavého v příjemném prostředí Pustovětského sportovního areálu. Přijďte si vyzkoušet koordinaci běhu a střelby.

 

Václav Bičovský 25.2.2015

 

 

 

Začala zimní příprava

 

Tak nám to znovu začíná. Zimní příprava, na kterou jsme si my starší hráči už zvykli, se nám pěkně rozjela. Vzhledem k situaci v jaké se náš mančaft nachází, bude na této přípravě hodně záležet. V tabulce třetí třídy se ocitáme v nižších patrech, než se předpokládalo. Může se

 

dsc 0643

 

stát i to, že letos budou padat tři týmy do pralesa a náš tým je těsně před touto metou. Podzim nám prostě nevyšel a o to víc musíme zabrat na jaře a dobře se na to připravit. Z těchto důvodů jsme trochu obměnili přípravu oproti předcházejícím letům. Tradiční sobotní tréninky zůstávají jako v loňském roce a k tomuto drilu jsme ještě přiřadili cvičení ve fitku, které probíhá v týdnu v Rakovníku. Na poslední lednový den je naplánován dvoufázový trénink. Podrobný program přípravy najdete v aktualitách. Tímto apeluji na všechny naše hráče, aby přípravu nepodcenili a dobře se na jaro připravili!

 

Václav Bičovský 13.1.2015

 

 

 

Dušan je už čtyřicátník

 
elva1
 
Ve stejný rok jako se založil náš fotbalový oddíl, se narodila i jedna z ikon klubu Dušan Šnobl. Klubové oslavy kulatin se uskutečnily v letním termínu a teď v září přišel čas na Dušanovu čtyřicítku. Popřát mu přišlo okolo třiceti přátel do klubovny TJ na hřišti. Největší dilema jsme měli v týmu, co mu ke kulatinám dát za dar. Tým se z toho docela pěkně vysekal, když kluci řekli: hele předsedo, necháme to na tebe. No hezký. Říkal jsem klukům, řekněte nějaké nápady nebo nějaké indicie, co by se vám líbilo. Diskuze byla docela zajímavá. V kabině jste mohli slyšet tyto věty: Musíme mu dát něco výmečnýho, co ještě nemá? Ty vole, nemá akorát ženskou. No jo, každá mu uteče! Tak mu dáme tu nafukovací, ta mu nezdrhne? To je blbý, hned jí propíchne a je po vzpomínce. Nebo něco do bytu? Víme hovno, co potřebuje do bejváku. A co dres se čtyřicítkou? No a co mu dáme v padesáti! To byli teda indicie?! Několik dní jsem o nich přemýšlel, až z toho vyšlo toto. Želva Emilka v dresu i s luxusním teráriem a nějakým krmením. Kámo, ještě jednou vše nej….


Václav Bičovský, 8.10. 2014

 

 

 

Pustovětská sedmička

 

Šestý ročník míčového sedmiboje dvojic se opět vydařil. Za krásného počasí se celkem dvacet týmů utkalo v sedmi disciplínách, které obnášejí dovednosti s kulatým nesmyslem.

  

sedmicka

 

Sedmička začala stolním tenisem na sále místní restaurace, kde byly připraveny čtyři stoly. Jako vždy ho ovládla bratrská dvojice Hejdů (Hej – Hej). „Hejďáci“ u nás startovali ve všech šesti ročnících a ještě je v pinčesu nikdo neporazil. Na to, jaká je tu poslední dobou konkurence, je to obdivuhodné. Ostatní disciplíny se odehrávaly hromadně v areálu hřiště. Podle losovacích pavouků se zaplňovali všechny sportoviště. A to je smyslem našeho sedmiboje – naplnit sportoviště. Škoda jen, že se nám nehlásí víc domácích sportovců nebo víc sportovců z našeho fotbalového oddílu. Třeba se to do budoucna zlepší. Letos na sedmičce dominovali Koumáci. Tým ze Starého Plzence vytvořil rekord v počtu nasbíraných bodů. Celkem 38 bodů ještě nikdo, za všech šest ročníků, nenahrál. Druzí skončili Mosťáci Kokešové s celkovým počtem 24 bodů a třetí Pražáci Swissworld 21 bodů. Na čtvrtém místě se umístila dvojice borců, která to měla k nám asi nejdále. Chlapi k nám přijeli až z Nového Města nad Metují. Celkový výsledkový přehled je v aktualitách. A co domácí? Na desátém místě (13 bodů) Kalbič (Kalík-Bičovský). Velkým zklamáním však byla dvojice Šíša (Šimon-Šarankevych). Celkové 18.místo neodpovídá jejich kvalitám. Krásný sportovní den jsme zakončili posezením v místní klubovně až do ranních hodin.

 

Václav Bičovský, 31.7. 2014

 

 

 

Čtyřicítka oslavena  

 

Vyčerpávající příprava na oslavy se vyplatila. Uspořádat tuto akci, aby měla hlavu a patu, nebylo nic jednoduchého. Nejdříve navrhnout scénář oslav, pak zjistit odezvu u lidí, sehnat soupeře pro naše týmy, pohoštění, upomínkové předměty, finanční zajištění, kapelu na zábavu a další věci s tím spojené. Vždyť za celý den se v areálu pustovětského hřiště vystřídalo okolo 400 lidí. Všichni si mohli prohlédnout historické fotky a počíst si v kronice našeho klubu.

 

 dsc4780

 

Čtyřicáté narozeniny fotbalového klubu v Pustovětech slavili všechny generace fotbalistů a pozadu rozhodně nezůstaly ani pustovětské ženy. Do našich dresů v červeno – modré kombinaci jsme postupně oblékli superveterány, veterány, domorodce, náplavy a klasické áčko. O výsledky v těchto zápasech vůbec nešlo, ale před tak velkou diváckou kulisou se chtěl každý ukázat nějakým tím fotbalovým umem. Velkým aplausem skončil zápas superveteránů, tam šlo skoro o přežití. Některým už chybí do sedmdesátky jen maloučko, takže jen samotné vyběhnutí na trávník byl hrdinský čin. Pak nastoupili veteráni, chlapci mezi čtyřicítkou a padesátkou. Hra se viditelně zrychlila, ale bylo znát, že už delší dobu nehráli soutěžní zápas. Po tomto zápase se odehrála velmi zajímavá partie. Nastoupila jedenáctka vesničanů (domorodců) proti ostatním našim hráčům, kteří z naší vesničky nepocházejí. A to nejhezčí na závěr fotbalové části oslav. Hned dvacet dívek v elegantních dresech se sukýnkou se vrhlo na naše áčko. Nestačili jsme se divit, co všechno dřímá v našich ženách. Úchvatná podívaná. Pozápasová výměna dresů však neproběhla.


To už se na korbě vypůjčeného nákladního automobilu připravovala hudební kapela Kastelán, aby začala hrát k tanci přímo v areálu hřiště. Myslím, že to byla asi první venkovní taneční zábava v Pustovětech. Travnatý taneční parket se hojně zaplnil a nálada byla vynikající. Tu umocnil ještě nádherný ohňostroj. Tančilo se až do ranních hodin.

 

Podle ohlasů, které jsem získával během dne, se nám oslavy povedly. Už jenom samotná účast hráčů a diváků nás velice mile překvapila. Na závěr bych chtěl poděkovat zastupitelům obce za finanční podporu, všem fotbalistům a fotbalistkám za předvedené výkony a hlavně všem, kteří nelenili a pomáhali nám s přípravou a samotným provozem akce.

 

Václav Bičovský, 31.7. 2014

 

 

 

Podivná to sezóna

 

Soutěžní ročník 2013/2014 třetí třídy je ten tam. Pro náš tým to byla jedna z těch né úplně vydařených sezón. Začátek nám úplně utekl a museli jsme se odrážet až od samého dna tabulky. Pak přišla klidnější část podzimu, kdy jsme začali bodovat. Jenže ke konci podzimu a velkou část jara jsme měli pořád několik hráčů na marodce a podle toho vypadaly i výsledky. Obzvlášť jarní část sezóny byla velice podivná. Se silnými soupeři jsme vyhrávali nebo remizovali a v tabulce hůře postaveným sokům jsme body doslova darovali. Škoda těchto promrhaných zápasů. Mohli jsme být v tabulce mnohem výš. Po posledním zápase byla tradiční dokopná, kde jsme si hodně věcí vyříkali ku prospěchu našeho fotbalu. Velký důraz se kladl na přístup k zápasům a tréninkům. Je to už obehraná písnička a nečekám, že se od letní přípravy všechno změní na sto procent, ale ve zlepšení pevně věřím. Pro letní přípravu jsme letos trochu změnili model. Začínáme později (31.7.), ale o to intenzivněji. Podrobný scénář přípravy zveřejním po losovacím aktivu. Děkuji všem, co se aktivně podíleli na této podivné sezóně a zároveň vás všechny zvu na oslavy 40tých narozenin klubu.

 

TABULKA DOMA

1.

FC05ZavidovB          

13

12

1

0

 49 :   4

37

 2.

Ol. Rakovník            

13

11

0

2

 55 :  22

33

 3.

Sj. Chrášťany           

13

7

3

3

 36 :  22

24

 4.

So. Branov              

13

7

3

3

 42 :  34

24

 5.

SK Lišany               

13

6

5

2

 36 :  19

23

 6.

TJ Roztoky              

13

6

5

2

 33 :  15

23

 7.

Sp. Řevničov            

13

6

5

2

 34 :  17

23

 8.

So. Pustověty           

13

7

2

4

 45 :  35

23

 9.

TJ Šanov                

13

7

1

5

 33 :  22

22

10.

So. Kroučová            

13

5

3

5

 22 :  24

18

11.

B. Rynholec             

13

5

2

6

 26 :  22

17

12.

SK Lány B               

13

5

1

7

 21 :  21

16

13.

TJ Čistá                

13

4

2

7

 20 :  33

14

14.

So. Srbeč               

13

2

2

9

 24 :  67

8

TABULKA VENKU

1.

Ol. Rakovník            

13

9

2

2

 42 :  17

29

 2.

FC05ZavidovB       

13

8

4

1

 40 :  19

28

 3.

SK Lišany               

13

6

3

4

 41 :  32

21

 4.

Sp.Řevničov            

13

5

3

5

 24 :  29

18

 5.

Sj.Chrášťany           

13

5

3

5

 21 :  31

18

 6.

B. Rynholec             

13

5

1

7

 22 :  39

16

 7.

TJ Roztoky              

13

4

2

7

 27 :  30

14

 8.

So. Branov              

13

4

1

8

 28 :  35

13

 9.

So.Kroučová            

13

3

3

7

 24 :  35

12

10.

TJ Čistá                

13

3

3

7

 29 :  37

12

11.

So. Pustověty           

13

2

4

7

 15 :  24

10

12.

So. Srbeč               

13

2

1

10

 19 :  62

7

13.

SK Lány B               

13

1

2

10

 11 :  44

5

14.

TJ Šanov                

13

0

3

10

 14 :  42

3

TABULKA PODZIM

1.

FC05ZavidovB        

13

11

1

1

 43 :   9

34

 2.

Ol. Rakovník            

13

10

0

3

 47 :  25

30

 3.

So.Branov               

13

8

2

3

 42 :  21

26

 4.

B. Rynholec             

13

6

2

5

 36 :  31

20

 5.

SK Lišany               

13

5

4

4

 43 :  30

19

 6.

TJ Roztoky              

13

5

4

4

 30 :  23

19

 7.

Sp.Řevničov            

13

5

4

4

 25 :  25

19

 8.

So. Pustověty           

13

5

3

5

 35 :  30

18

 9.

Sj. Chrášťany           

13

4

4

5

 28 :  30

16

10.

So.Kroučová            

13

5

1

7

 24 :  28

16

11.

SK Lány B               

13

4

2

7

 20 :  26

14

12.

TJ Šanov                

13

4

2

7

 29 :  36

14

13.

TJ Čistá                

13

3

2

8

 24 :  36

11

14.

So. Srbeč               

13

0

1

12

 16 :  92

1

TABULKA JARO

1.

Ol. Rakovník            

13

10

2

1

 50 :  14

32

 2.

FC05ZavidovB          

13

9

4

0

 46 :  14

31

 3.

Sj. Chrášťany            

13

8

2

3

 29 :  23

26

 4.

SK Lišany               

13

7

4

2

 34 :  21

25

 5.

Sp. Řevničov            

13

6

4

3

 33 :  21

22

 6.

TJ Roztoky              

13

5

3

5

 30 :  22

18

 7.

So. Pustověty           

13

4

3

6

 25 :  29

15

 8.

TJ Čistá                 

13

4

3

6

 25 :  34

15

 9.

So. Kroučová            

13

3

5

5

 22 :  31

14

10.

So. Srbeč               

13

4

2

7

 27 :  37

14

11.

B. Rynholec             

13

4

1

8

 12 :  30

13

12.

TJ Šanov                

13

3

2

8

 18 :  28

11

13.

So. Branov              

13

3

2

8

 28 :  48

11

14.

SK Lány B               

13

2

1

10

 12 :  39

7

 

Václav Bičovský, 8.7. 2014

 

 

 

Do jara vstoupíme výrazně oslabeni

 

Ve čtvrtek jsme ukončili zimní přípravu a v neděli nám začíná jarní část sezóny 2013/2014. Absolvovali jsme dvanáct tréninkových jednotek a dva přípravné zápasy ( viz. příprava na jaro v aktualitách). Do této části soutěže vstoupíme s novým lodivodem. Veškeré kompetence hlavního trenéra převezme Jaromír Knap. Asistentem bude Václav Bičovský. Již zimní příprava naznačovala, že s hráčským kádrem není něco v pořádku. Tréninková docházka nebyla zrovna nejlepší. Bohužel, se to stává každoročním pravidlem. Ty tam jsou doby, kdy jsme trénovali dvakrát do týdne, a na hřišti se scházelo šestnáct hráčů. Teď k tomu kádru. Je nás celkem 24. Z tohoto počtu je deset hráčů nejistých. Dlouhodobě zraněni jsou Knap a Straka, s koncem kariéry koketují Bretšnajdr, Špérl, Mucha a Kalík. Přípravu nezahájili Beneš a Čebiš. Šperk ještě nemá vyřízenou registraci a Čertík je pracovně zaneprázdněn. Takže tíha zodpovědnosti leží na čtrnácti hráčích. Věřme, že to nějak zvládneme.

 

Václav Bičovský, 20.3. 2014

 

 

 

Ke spokojenosti chybí jedna výhra

 

Podzimní část soutěže skončila, tak si ji zhodnotíme. Po vydařené přípravě, kde jsme poráželi týmy z druhé třídy, přišlo tvrdé vystřízlivění. Tři prohry na úvod a poslední místo. Hlavně ta třetí v Kroučové mrzí asi nejvíce. Naštěstí jsme se chytli v derby s Branovem. Od té doby jsme střídali dobré výkony s horšími, ale hlavní bylo, že jsme bodovali. Nutno podotknout, že jsme měli velké problémy se sestavou. Z celého podzimu jsme se sešli v plné síle pouze jednou. To za dvaadvacet sezon, co jsem v týmu, nepamatuji. Nejhorší na tom je, že nám vypadli ze sestavy hráči, o které se tým opíral. Bylo hodně těžké tyto borce nahradit. Vrcholem neúčasti byl poslední zápas podzimu, který jsme odehráli v béčkové sestavě a debakl byl na světě. Předsezónní cíl (do 5. místa) jsme nesplnili. Chyběla k tomu jedna výhra. Již před sezónou jsem upozorňoval na to, že ve třetí třídě už není slabších mančaftů. Sice výrazně zaostává Srbeč, ale pak už je všechno velice vyrovnané. Zápasy rozhodují hlavně hráči, kteří nám na jaře často absentovali. Je na zamyšlenou, jestli tomu dáváme všichni to, co bychom měli. Osobně si myslím, že dvakrát do týdne 2 hodiny (trénink a zápas) si udělat čas na svoji zálibu není až tak náročné. Pevně věřím, že se přístup v jarní části sezóny zlepší a budeme bojovat o lepší umístění.

 

Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body PK (Prav)
 
1. FC05 Zavidov B 13 11 1 1 43: 9 34   ( 13)
 
2. Ol. Rakovník 13 10 0 3 47: 25 30   ( 12)
 
3. So. Branov 13 8 2 3 42: 21 26   ( 5)
 
4. B. Rynholec 13 6 2 5 36: 31 20   ( -4)
 
5. SK Lišany 13 5 4 4 43: 30 19   ( -2)
 
6. TJ Roztoky 13 5 4 4 30: 23 19   ( 1)
 
7. Sp. Řevničov 13 5 4 4 25: 25 19   ( 1)
 
8. So. Pustověty 13 5 3 5 35: 30 18   ( -3)
 
9. Sj. Chrášťany 13 4 4 5 28: 30 16   ( -2)
 
10. So. Kroučová 13 5 1 7 24: 28 16   ( -5)
 
11. SK Lány B 13 4 2 7 20: 26 14   ( -4)
 
12. TJ Šanov 13 4 2 7 29: 36 14   ( -4)
 
13. TJ Čistá 13 3 2 8 24: 36 11   ( -7)
 
14. So. Srbeč 13 0 1 12 16: 92 1   (-17)
 
zdroj : Fotbalová asociace České republiky
 
 

Václav Bičovský, 20.12. 2013

 

 

 

Sezóna 2013/2014

 

Čeká nás jedna z nejtěžších sezón za poslední období. Ve třetí třídě už není slabších mančaftů. Dala by se rozdělit na týmy, které se netají ambicemi na postup a na ostatní týmy. Hned šestice mužstev vyhlásila boj o titul (Olympie, Zavidov, Rynholec, Roztoky, Řevničov, Branov). Zbylé družstva mají vyrovnané kádry, že může každý porazit každého. Hodně napověděla i pohárová utkání, kdy týmy z třetí třídy porážely ty ze druhé. Možná by letos bylo snažší hrát druhou třídu. Pohyby v našem kádru před touto sezónou byly minimální. Na hostování přišel pouze Petr Beneš z Roztok. Jinak jsme zůstali pohromadě jako v minulé sezóně. Asi největším počinem pro náš klub je nákup nové sekačky.

 

sekacka dusan

 

Václav Bičovský, 20.9. 2013

 
 
 

 

 

 

Pouť bude zajímavá

 

Na třetí víkend v červenci připadá na Pustověty tradiční pouť. Pouťové veselí se rozjede hned v pátek 19.7. velkou bombou. Na zahrádce hospody „Na Ostrově“ vystoupí jedna z nejlepších folkových kapel u nás Hop Trop (viz foto). Na sobotu 20.7. je od 13:00 naplánován fotbalový turnaj Memoriál Stanislava Mikovce. Tímto tradičním fotbalovým zápolením vzdáváme hold našemu kamarádovi a dlouholetému funkcionáři TJ. Večer bude ještě pouťová zábava na sále místní osvěžovny. Tak si to pojďme všichni pěkně užít. 

 

Václav Bičovský, 9.5. 2013

 

 

 

Jaro klepe na dveře

 

Zimní příprava je minulostí a přichází čas ostrých startů. Letošní zimní přípravu jsme zahájili silvestrovským fotbálkem a celkem absolvovali dvanáct tréninkových jednotek a tři přípravná utkání na umělém povrchu. Očekával jsem častější účast u mladších hráčů našeho týmu. Bohužel, mezi nejpoctivější fotbalisty patří ti zkušenější (viz statistika). Samotné jaro nám ukáže, jestli byla příprava dostačující nebo ne.

S ohledem na podzimní skládání sestavy jsme museli rozšířit kádr. Ze stávajícího nikdo nevypadl a z podzimního hostování v Olešné se vrací Jakub Škranc. Nově k nám přichází Viktor Břicháček ze Hředel a na hostování z Pavlíkova Michal Fiedler. Další změna je na postu vedoucího mužstva. Tuto funkci bude zastávat Tomáš Straka. Ať se nám všem daří minimálně jako na podzim!

 

Václav Bičovský, 25.3. 2013

 

 

 

V ďolíčku vládne spokojenost

 

I když začátek sezóny nebyl zrovna podle našich představ, tak konec všechno vynahradil. Naším cílem bylo hrát atraktivní fotbal a v tabulce se pohybovat do pátého místa. Jenže před sezónou jsme napočítali několik ztrát v hráčském kádru, což se projevilo hlavně v prvních zápasech podzimu. Na hostování odešli Tomáš Fencl, Jakub Škranc a Petr Holeček. Na fotbal zanevřeli mladíci Marek Čebiš, Milan Liprt a Martin Cédl. Z pracovních důvodů jsme nemohli využít Vojtu Čertíka. Jen poskromnu mohli nastoupit dlouhodobě zranění Aleš Bičovský a Tomáš Straka. A rázem bylo devět fotbalistů mimo hru. Před sezónou jsme na tento fakt samozřejmě reagovali. Povedlo se nám přivézt do ďolíčku Jaromíra Knapa z Mutějovic, Josefa Krejčího z SK Rakovník, Tomáše Zusku z Tatranu a v průběhu podzimu Tomáše Knoblocha ze Hředel. Bohužel, průtahy se členstvím v FAČR, nám nedovolily postavit tyto hráče do úvodních zápasů. A tak se stalo, že jsme první zápas hráli o desíti lidech. Na další zápasy jsme museli sáhnout do rezerv z řad bývalých fotbalistů (Marcel Kalík a Ladislav Hatala). Jsem upřímně rád, že nás nenechali ve štychu a věřím, že s námi budou i nadále pokračovat. Po doplnění hráčského kádru jsme postupně začali naplňovat naše představy. Začalo se vyhrávat a v tabulce jsme se zastavili na konečném třetím místě. Soupeře jsme nijak nešetřili a nastříleli jsme jim celkem 58 gólů (cca 4,5 gólu/zápas). Tolik branek nenastřílel žádný rakovnický mančaft. I proto u nás panuje spokojenost.

 
 

Václav Bičovský, 5.12. 2012 

 

 

 

Ohlédnutí za sedmibojem

 

Míčový sedmiboj, který již po čtyři léta pořádáme pod názvem Pustovětská sedmička, už není jen záležitost místních odhodlanců a jejich kamarádů. Soutěže se začínají účastnit sportovci z různých koutů Čech. Sedmičku jsme nijak zvlášť nepropagovali (pouze na stránkách) a zájem v jednu chvíli výrazně převyšoval požadovanou šestnáctku. Letos k nám přijeli soutěžící např. z Mostu, Pardubic, Loun, Prahy, ale i z okolí Rakovníka.

 

 

7boj 1 

 

S některými přijeli celé rodiny, aby si užili den plný sportu a pohybu na čerstvém vzduchu. Samotný den soutěže se povedl, jak z hlediska počasí, tak z hlediska sportu a kulturnosti této akce. Pro soutěžící jsme díky sponzorům připravili hodnotné ceny, o které se bojovalo na sedmi frontách. Zejména ceny od tradičního pivovaru Rakovník, byly hodně lákavé. Vyhrát nebylo vůbec jednoduché. Na vítězství si brousilo zuby hned několik dvojic. Vítězem Pustovětské sedmičky se stala dvojice z Rakovníka Tomáš Růžička – Michal Červený, která si odvezla sud dvanáctky Bakaláře, trička Bakaláře, 16 GB flash disk a lahev sektu.  

 

7boj2 

 

Celkové pořadí a fotografie z celé akce najdete v galerii pod názvem sedmiboj 2012. Závěrem bych chtěl poděkovat všem sponzorům, kteří přispěli k větší prestižnosti sedmiboje. Dále všem, kteří mi pomáhali s organizací této akce. A v neposlední řadě děkuji všem sportovním dvojicím za účast a za předvedené fair – play výkony. Již nyní se těším na příští ročník Pustovětské sedmičky a pevně věřím, že se na něm opět společně uvidíme. Termín bude stále stejný. Jako každý rok je to první srpnová sobota. Na viděnou přátelé.

 

Václav Bičovský, 13.9. 2012

 

 

 

Léto je tady

 

Fotbalová sezóna se nám chýlí ke konci a nastává čas letních radovánek a odpočinku. To však úplně neplatí pro náš klub. Jako již každoročně chceme odpočívat aktivně a jak jinak než sportem. Hned týden po ukončení soutěžního ročníku (23.6.), vyjíždíme na fotbalový turnaj do Janova. Detaily této akce budou ještě upřesněny. S tréninkem na příští sezónu začínáme ve čtvrtek 12.7. před turnajem u nás v Pustovětech (14.7.).

 

Hned týden nato pořádáme na našem hřišti nohejbalový turnaj (21.7.). Letní sportování zakončíme míčovým sedmibojem (4.8.), který pořádáme také v našem areálu. Hezké aktivní léto vám přeje předseda klubu.

 

Václav Bičovský, 8.6. 2012

 

 

 

  


 

Bára Špotáková u nás v klubovně

 

V sobotu zažila naše klubovna návštěvu ze sportovního ranku jednu z nejvzácnějších. Při turistické štaci mezi Rakovníkem a Sýkořicí si u nás v klubovně poseděla olympijská vítězka Bára Špotáková. Hned jsme se s ní dali do řeči, jak jinak než o nadcházejících olympijských hrách v Londýně, ale třeba taky o psech nebo o geocachingu. Bára byla velice milá, komunikativní a příjemná. S ochotou se nám podepsala i se svým maximem 72,28m a přislíbila, že po olympiádě by nám to maximum chtěla přepsat. Budeme jí všichni držet palce, aby se jí to povedlo a přivezla z Londýna zlato.

 

bara spotakova

 

Václav Bičovský, 30.4. 2012

 

 

 

Víceúčelové sportovní hřiště

 

Konečně nám to vyšlo. Po každoročních prosbách o rekonstrukci stávajícího asfaltového hřiště v prostorách sportovního areálu v Pustovětech se konečně ledy pohnuly. Na obci správně usoudili, že na tomto asfaltovém hřišti se už žádný sport provozovat prostě nedá a místní areál jenom hyzdí. Požádali tedy kraj o dotaci na výstavbu víceúčelového sportovního hřiště. Všechno to klaplo na jedničku a stavba nového hřiště na tenis, nohejbal, volejbal, malou kopanou, basketbal a další sporty je v plném proudu. Pevně věřím, že stavební firmy dotáhnou tuto stavbu do zdárného konce, ke spokojenosti všem sportovcům, kteří mají rádi pohyb na čerstvém vzduchu. Pro TJ Sokol Pustověty to bude vděčný prostor pro zimní přípravy, když je travnaté hřiště po oblevě. Využití si hřiště najde i při letních akcí jako je každoroční míčový sedmiboj. Uplatnění si určitě najde i u cykloturistů, kteří brázdí místní cyklostezku mezi Rakovníkem a Křivoklátem. Myslím si, že tato stavba vytáhne nejednoho človíčka od každodenního stresu, od počítačových her a dalších negativních vlivů působících na jeho zdraví. Přeji nám všem v obci, aby nás sportovní areál ještě více spojoval a stmeloval.

 

Václav Bičovský, 3.4. 2012

 

 

 

Posila od chmelu

 

Na jarní část soutěže nás posílí zkušený středopolař z FK Chmelu Mutějovice, Jaromír Knap. Diváci se tedy můžou těšit na zkvalitnění hry a na nějaké ty branky. Přesvědčit se mohou hned v neděli 25.3., kdy hostíme na našem hřišti tým ze Sýkořice. Ať se ti, Jaromíre, u nás daří!!!

 

 mira knap

 

 Václav Bičovský 25.3. 2012

 

 

 

Jaro je tady!!!

 

Nedávno jsme začínali zimní přípravu a už je tady začátek jarní části soutěže. Během přípravy na jaro jsme absolvovali jedenáct tréninkových jednotek a tři přípravné zápasy (viz aktuality). Očekával jsem častější účast u mladších hráčů našeho týmu. Bohužel, mezi nejpoctivější fotbalisty patří ti zkušenější. Samotné jaro nám ukáže, jestli byla příprava dostačující nebo ne.

Jelikož máme dva hráče dlouhodobě zraněné (Bureš, Hůla), jeden zřejmě ukončil kariéru (Kalík) a jeden přestal chodit (Tomášek), museli jsme se poohlédnout po nějakých posilách. Z Mutějovic jsme získali zkušeného hráče Jaromíra Knapa, který by měl hře vtisknout myšlenku. Abychom mančaft i omladili, tak přišli z Tatranu Rakovník Tomáš Zuska a z Roztok Milan Liprt, kteří jsou věkem ještě dorostenci. Máme tedy devatenáctičlenný kádr, takže by neměl být problém se sestavováním týmu na zápasy.

Pro diváky chystáme ještě jednu novinku na domácím stadionu v podobě nové světelné tabule. Doufejme, že nejčastěji budeme měnit stav skóre na domácí straně světelné tabule. Tak se přijďte v neděli podívat!!!

 

Václav Bičovský 23.3. 2012

 

 

 

Podzim 2011 jako na houpačce

 

Jednou nahoru a jednou dolu, tak by se daly charakterizovat výkony (potažmo výsledky) našeho týmu v podzimní části sezóny. Po této sinusoidě jsme dokráčeli přesně do prostředka tabulky třetí klasy.

 

Tabulka po podzimní části

1 ČL Kolešovice            13 10 1 2 45 : 18 31
2 Ol.Rakovník              13 9 1 3 49 : 17 28
3 So. Srbeč                13 9 0 4 51 : 25 27
4 SK Lány                  13 8 2 3 33 : 22 26
5 B. Rynholec              13 7 2 4 41 : 31 23
6 SK Lišany                13 6 2 5 32 : 39 20
7 So. Pustověty            13 6 1 6 31 : 30 19
8 TJ Čistá                  13 5 3 5 33 : 38 18
9 So. Sýkořice              13 5 2 6 30 : 23 17
10 FC05Zavidov             13 5 1 7 30 : 24 16
11 Sp.Řevničov              13 4 4 5 34 : 30 16
12 So.Kroučová              13 3 2 8 24 : 38 11
13 So. Ruda                  13 2 0 11 11 : 61 6
14 So. P. Újezd              13 1 1 11 19 : 67 4
 
Vzhledem k obměně kádru za pochodu to není žádná pohroma. Paradoxně jsme měli větší problémy s mužstvy, které jsou v tabulce pod námi. Z první šestky nás porazil akorát Rynholec a vedoucí Kolešovice. Asi nejvydřenější tři body jsme přivezli z Olympie a podle tabulky domácích zápasů je zřejmé, že jsme byli jediní, kterým se to povedl. Naopak zklamáním podzimní části jsou naše výsledky na domácím hřišti. Naši věrní fandové se mohli radovat pouze třikrát. Doufejme, že věrnými zůstanou a budou chodit stále do našeho ďolíčku na lepší fotbal. Pro jarní část sezóny plánujeme pro fanoušky opět tipovací soutěž a jedno velké překvapení, které odhalíme na prvním zápase.
 

TABULKA DOMA

1 So. Srbeč                7 7 0 0 36 :   8 21
2 SK Lány                  8 6 1 1 25 : 14 19
3 ČL Kolešovice            6 5 1 0 26 :   5 16
4 Ol. Rakovník              6 5 0 1 28 :   6 15
5 SK Lišany                7 5 0 2 20 : 11 15
6 B. Rynholec              7 4 1 2 24 : 14 13
7 So. Sýkořice              7 4 1 2 21 :   8 13
8 TJ Čistá                  7 3 3 1 24 : 14 12
9 FC05ZavidovB            7 3 1 3 20 : 12 10
10 Sp. Řevničov              5 3 1 1 20 :   7 10
11 So. Pustověty            6 3 0 3 16 : 12 9
12 So.Kroučová              6 2 1 3 13 : 17 7
13 So. Ruda                  6 1 0 5 5 : 23 3
14 So. P. Újezd              6 0 1 5 11 : 23 1
 

TABULKA VENKU

1 ČL Kolešovice            7 5 0 2 19 : 13 15
2 Ol. Rakovník              7 4 1 2 21 : 11 13
3 B. Rynholec              6 3 1 2 17 : 17 10
4 So. Pustověty            7 3 1 3 15 : 18 10
5 SK Lány                  5 2 1 2 8 :   8 7
6 So. Srbeč                6 2 0 4 15 : 17 6
7 FC05Zavidov             6 2 0 4 10 : 12 6
8 Sp.Řevničov              8 1 3 4 14 : 23 6
9 TJ Čistá                  6 2 0 4 9 : 24 6
10 SK Lišany                6 1 2 3 12 : 28 5
11 So. Sýkořice              6 1 1 4 9 : 15 4
12 So.Kroučová              7 1 1 5 11 : 21 4
13 So. P. Újezd              7 1 0 6 8 : 44 3
14 So. Ruda                  7 1 0 6 6 : 38 3
 
Václav Bičovský, 8.1. 2012 
 
 
 

Sezóna 2011/2012 rozjeta

 

Rozjela se nám další sezóna, do které jsme vstoupili s několika změnami. Máme změny jak v hráčském kádru, tak v realizačním týmu. Bohužel, některé posty v realizačním týmu se nám nepodařilo plnohodnotně obsadit. Těžko se hledají lidé pro tyto dobrovolné funkce. Po minulé sezóně skončili u týmu trenér Ing. Stanislav Hůla a vedoucí mužstva Jaroslav Bretšnajdr starší. Během letní pauzy se nám nepodařilo sehnat adekvátní náhradu a tak jsme byli nuceni obsadit některé posty z řad hráčů. Do pozice hlavního trenéra Ing. Václav Bičovský, asistenta trenéra Michal Šarankievič. O funkci vedoucího mužstva se zatím střídají lidé kolem našeho oddílu, jak mají zrovna čas. Hráčský kádr opustili pouze Radovan Čebiš, kterému skončilo hostování a vrací se do Slabec a s aktivní hráčskou kariérou se rozloučil ze zdravotních důvodů Václav Drexler. Na hostování z Roztok přišli Martin Cedl a Milan Liprt a z Branova Roman Tomášek. Naopak druhým směrem na hostování do Tatranu Rakovník putuje nadějný dorostenec Petr Holeček. V kádru máme tedy osmnáct hráčů a možná se ještě rozroste o jednu posilu, která je v jednání. Cílem našeho týmu je hrát pohledný fotbal a pohybovat se v klidném středu tabulky. Postupně zapracovávat mladé hráče do sestavy a udržovat Pustovětský fotbal a vše kolem něho na dobré úrovni. Přejme si pohodovou sezónu. 
 
V.Bičovský 5.10. 2011
 
   

Pustověty v kotli: KLADNO - UFA 3:4

 
Tak to už jsme na Kladně dlouho nezažili. Vítěz slavné ruské KHL se na Kladně strachuje o výsledek a nebýt velké náhody a štěstí co Ufa měla, tak by zřejmě odešel poražen. Kdo zápas viděl musel si připadat jak ve snu. Kladenští borci hráli rychlí kombinační hokej s řadou šancí. Jediné co se dalo domácím vytknout je proměňování šancí. Jenom Hlaváč zazdil čtyři tutovky. První třetinu Kladno přestřílelo asi 15:3 a přesto jí prohrálo 0:2. Smolný vlastní gól hodně bolel. V druhé ale už začalo dávat góly a vývoj utkání obrátili na svojí stranu. Ufouni se do útoku dostávali jen sporadicky. Ve třetí třetině se opět smolně odrazil nahozený puk od mantinelu před prázdnou branku a bylo srovnáno. No a jediná chyba při střídání v poslední minutě znamenala prohru Kladna. Zaplněný stadion viděl výborný výkon domácích a po zápase jim ve stoje zatleskal. Jen tak dál pánové!!!
 
kotel
 
 Václav Bičovský, 1. 7. 2011
 
 
  

  
 

Bramborová sezóna

 
Sezóna 2010/2011 pro náš tým nezačínala příliš dobře. Na první zápas se nás sešlo pouze deset a během zápasu se ještě jeden hráč zranil, přesto jsme tento zápas vyhráli. Pak ale následovaly dvě prohry ovlivněné docházkou hráčů. Začátek jsme prostě nechytli. Zlom přišel po prohře s Panošákem, kdy jsme si v kabině řekli, že po takové ostudě nám nezbývá nic jiného než všechny další zápasy vyhrát. Zdálo se to být nemožným cílem, ale všichni se kousli a až do konce podzimu se skutečně neprohrálo. Velkou roli sehrálo podzimní hostování Petra Urbana z Městečka, který se po zranění rozehrál k velkým výkonům. Na jaře nám citelně chyběl. Po těchto výhrách jsme se vyhoupli na druhé místo jen o tři body za vedoucí Čistou. Povedlo se nám, co se jen tak nikomu nepovede. Ve venkovních zápasech na podzim jsme neztratili ani bod. Soupeři nás asi moc v lásce neměli.
 

TABULKA PODZIM

1 TJ Čistá 12 11 0 1 44 : 11 33
2 So.Pustověty 12 10 0 2 35 : 22 30
3 Ol.Rakovník 12 8 2 2 57 : 17 26
4 So. Janov 12 8 1 3 29 : 14 25
5 So.Sýkořice 12 7 1 4 44 : 27 22
6 So.Kroučová 12 6 0 6 38 : 34 18
7 So. P. Újezd 12 6 0 6 20 : 38 18
8 B. Rynholec 12 4 2 6 29 : 33 14
9 SK Lány B 12 4 1 7 26 : 36 13
10 Sp.Řevničov 12 3 3 6 24 : 29 12
11 TJ Slabce 12 2 2 8 23 : 48 8
12 So.Branov B 12 1 1 10 15 : 34 4
13 So. Ruda 12 1 1 10 13 : 54 4
 
Jarní část sezóny se nám už tak hezky nepovedla. Skoro na všechny zápasy jsme se scházeli v jedenácti nebo dvanácti lidech. Zranění, práce a různé jiné povinnosti nám stěžovali postavit tu nejsilnější sestavu. Ještě že během sezónní pauzy se dostali do kondice Láda Hatala a Marcel Kalík, kteří už ani nedoufali, že by za Pustověty ještě někdy nastoupili. Některé zápasy musely odehrát celé a nevedli si v nich špatně. Postupem času jsme si uvědomovali, že na první místo asi nedosáhnem. Na špici se vyrýsoval čtyřlístek týmů s minimálními bodovými rozestupy. Poslední zápas jsme po dobrém výkonu prohráli s vedoucím Janovem a zbyla na nás bramborová pozice.
 

TABULKA JARO

1 So. Janov 12 10 1 1 36 : 14 31
2 SK Lány B 12 8 2 2 38 : 22 26
3 Ol.Rakovník 12 7 3 2 39 : 17 24
4 B.Rynholec 12 7 1 4 39 : 21 22
5 So.Pustověty 12 6 1 5 26 : 21 19
6 So.Kroučová 12 6 0 6 37 : 23 18
7 TJ Čistá 12 4 4 4 31 : 18 16
8 Sp.Řevničov 12 4 4 4 28 : 19 16
9 So. Sýkořice 12 4 3 5 23 : 25 15
10 So. Ruda 12 3 4 5 15 : 33 13
11 So.Branov B 12 3 2 7 19 : 49 11
12 So. P. Újezd 12 1 3 8 19 : 44 6
13 TJ Slabce 12 0 2 10 18 : 62 2
 
Tabulky doma a venku naznačují, že se nám nedařilo na domácím hřišti jak by jsme si představovali. Bývalo naší devízou, že z Pustovětskýho ďolíčku se body nevozí. Máme tedy do příští sezóny co vylaďovat. Naopak, jak už jsem uváděl, ve venkovních zápasech kralujeme celé třetí třídě.
 

TABULKA DOMA

1 So.Janov 12 10 0 2 34 : 11 30
2 Ol.Rakovník 12 9 2 1 60 : 13 29
3 TJ Čistá 12 9 2 1 47 : 9 29
4 B.Rynholec 12 9 2 1 49 : 17 29
5 So.Pustověty 12 7 0 5 28 : 20 21
6 So.Sýkořice 12 6 3 3 40 : 23 21
7 SK Lány B 12 6 1 5 33 : 28 19
8 So.Kroučová 12 6 0 6 49 : 24 18
9 So. P. Újezd 12 5 2 5 20 : 23 17
10 Sp.Řevničov 12 4 2 6 30 : 25 14
11 So. Ruda 12 2 4 6 16 : 29 10
12 So.Branov B 12 2 2 8 25 : 39 8
13 TJ Slabce 12 0 2 10 21 : 52 2

 

TABULKA VENKU

1 So.Pustověty 12 9 1 2 33 : 23 28
2 So. Janov 12 8 2 2 31 : 17 26
3 Ol.Rakovník 12 6 3 3 36 : 21 21
4 TJ Čistá 12 6 2 4 28 : 20 20
5 SK Lány B 12 6 2 4 31 : 30 20
6 So.Kroučová 12 6 0 6 26 : 33 18
7 So. Sýkořice 12 5 1 6 27 : 29 16
8 Sp.Řevničov 12 3 5 4 22 : 23 14
9 TJ Slabce 12 2 2 8 20 : 58 8
10 B. Rynholec 12 2 1 9 19 : 37 7
11 So. P. Újezd 12 2 1 9 19 : 59 7
12 So.Branov B 12 2 1 9 9 : 44 7
13 So. Ruda 12 2 1 9 12 : 58 7
 
Každopádně hodnotím sezónu jako docela úspěšnou nejen po stránce sportovní, ale i po stránce organizační. Čeříme vody na špici tabulky a povedlo se nám klub stabilizovat. Tým opět táhl Michal Šarankievič a svými góly se stal i nejlepším střelcem klubu. Na jaře se k vynikajícím výkonům rozehrál Jarda Bretšnajdr. Rozjeli jsme tyto internetové stránky se zajímavou tipovací soutěží. Podle statistik jsou hojně navštěvovány, což těší nás a hlavně naše sponzory, kteří zde mají svojí reklamu. Na léto připravujeme tři velké akce. Fotbalový turnaj, nohejbalový turnaj a míčový sedmiboj se už stávají tradičním zpestřením letního období.
 
Na závěr naše stránky zvolily ALL-STAR tým třetí třídy. V tomto týmu jsou hráči, kteří nastoupili proti nám a zanechali na nás dobrý dojem a patřili ve svých týmech k oporám.
 
ALL-STAR tým 3.třídy (podle www.sokolpustovety.cz)
Kopáček
(Janov)
Sýkora
(Olympie)
Bedenk Hříbal Šulc
(Čistá) (Sýkořice) (Sýkořice)
Husák Bretšnajdr Kolář Vejrážka
(Kroučová) (Pustověty) (Olympie) (Lány B)
Šarankievič Blecha F.
(Pustověty) (Čistá)
 
Tímto děkuji všem, kteří se podíleli na této sezóně jak hráčsky, tak organizačně.
Všechno sice ideální nebylo, ale to je asi všude stejné. Alespoň máme co zlepšovat!
 
Václav Bičovský, 10.7. 2011

 

  

 

Pustověty dětem

 
Sobota 28.5.2011 byla v Pustovětech určena pro pobavení dětí . Již od rána si mohly zkusit zažít pocit rybáře. Ryby braly jak o život a děti tahaly pstruhy jeden za druhým. Tuto zkušenost jim připravila partička nadšených lidí, která pstruhy vychovala. Takovéto chytání bavilo nejenom děti, ale i dospěláky. Všem zúčastněným jen zářily oči při pohledu na úlovky.
Po obědě odstartoval na hřišti dětský den. Místní hasiči za podpory obce Pustověty uspořádali spoustu zábavných soutěží pro malé i velké. Na závěr nechyběla ani jízda na koních. Prostě v Pustovětech to v sobotu žilo! Areál hřiště byl zaplněn dětskou radostí a štěstím. Určitě se skvěle bavili i rodiče.
 
Díky všem organizátorům. Fotogalerii z dětského dne si můžete prohlédnout zde ...
 
Václav Bičovský, 1.6. 2011
 

 

Kdo do „dvojky“

 
Čistá – po podzimu nejvážnější kandidát na postup, který ztratil pouze tři body za prohru u nás v Pustovětech. Jarní výkony jsou ale kolísavé. Třetí třídě vévodí zatím jen o skóre (na vzájemný zápas by byli druzí), ale mají o zápas více než Janov a Olympie. V příštích kolech je čekají tři velmi těžké zápasy (Pustověty, Rynholec a Lány), které hodně napoví o celkovém umístění.
Pustověty – jsou na tom velmi podobně jako Čistá. Výborný podzim a potom kolísavé jaro. Jarní výsledky jsou ovlivněny oslabením kádru během zimní přestávky a pracovním vytížením některých hráčů. Nutno podotknout, že soutěž sice chceme vyhrát, ale postupové ambice nemáme. Druhá třída bude příští sezónu ještě silnější a jenom prohrávat se nám nechce. Z vedoucího čtyřlístku máme asi nejtěžší los.
Janov – horký kandidát postupu. Dlouho vyčkával a teď útočí ze zadní pozice. Konec podzimu mu nevyšel, ale na jaře hraje výborně. Bude hrát o zápas více než vedoucí duo. Možná, že se bude rozhodovat až v posledním zápase, kdy zajíždí právě k nám do Pustovět.
Olympie – mančaft s nejlepším kádrem ve třetí třídě. Řada borců hrála vyšší soutěže a ve dvojice by se určitě neztratila. S losem je na tom podobně jako Janov. Musí však čekat, že Janov někde zaváhá.
 
Václav Bičovský, 10.5. 2011
 
 
 

Černý víkend v I.B třídě

 
Zástupci rakovnického fotbalu se v Bé-třídě zrovna moc nepředvedli. Na svá konta si nepřipsali ani bod s celkovým skórem 2:17. To je pořádný nářez!!! Největší velikonoční nadílku si domů přivezli hráči Mutějovic. V Králováku dostali jedenáct gólů – hrozná potupa. Právě Královák bude příštím soupeřem Ohnivců z Městečka, kteří si komplikují boj o záchranu soutěže. V Tucho padli 3:2. Alespoň byli jediní z rakovnického čtyřlístku, kteří dokázali vstřelit branku. I prohrát se může se ctí. To dokázali berani ze Senomat. Hráli s prvním týmem soutěže na jejich hřišti a každý očekával významný gólový příděl v jejich síti. Nic takového se nestalo a prohra 1:0 se jeví jako dobrý výsledek, i když body chybí. Mutějky by si měly vzít z beranů příklad. Snad příští kolo bude pro rakovnickou čtveřici veselejší.
 
Václav Bičovský, 26.4. 2011
 
 
 

Vyrovnanost soutěží

 
Tak tohle už dlouho okresní fotbal nezažil. Vyrovnané jsou všechny soutěže a o tom kdo postoupí nerozhodne jen fotbalový um, ale i pořádná porce štěstí. Bývalo zvykem, že v každé soutěži byl jeden tým, který byl jasným favoritem a bodově měl na čele odstup. To letos zdaleka neplatí. O překvapivé výsledky není nouze a porazit může každý každého. Ve dvojce ukázaly Lány, že se s nimi ještě musí počítat v boji o postup. Jsou zde tři favoriti, ale zaváhat může kdokoliv a vystřelit nahoru také. Ještě větší drama se odehrává ve trojce. O postup se pere pět mančaftů. Vedoucí Čistá neprožívá zrovna dobré období. Pustověty také už dvakrát zaváhaly. Výborně hraje Janov, který ulovil na jaro největší posilu Martina „Maka“ Kokšála. Výborný tým má i čtvrtá Olympie, kde hrají borci ostřílení vyššími soutěžemi. Jejich zkušenosti mohou rozhodnout v boji o postup. A takhle by šlo postupovat dál a dál. Prvních deset týmů je skoro na stejné úrovni a zápasy rozhodují maličkosti. Oddělila se poslední čtveřice, která si to rozdá o sestup. Ve čtyřce trochu poodskočilo béčko Zavidova, hladová trojice za ním se určitě bude snažit náskok umazávat. Myslím si, že se máme na co těšit a že v každém odehraném kole bude nejeden překvapivý výsledek. A to je na fotbale to krásné
 
Václav Bičovský, 18.4. 2011
 
 
 

Delegace rozhodčích

 
To, že je obecně problém s kvalitou rozhodčích poznává samotná Gambrinus liga, natož naše okresní soutěže. Chápu i fakt, že jich není tolik, aby se na okrese obsadili i čároví. Takže je nastolená varianta, že čároví jsou nasazováni jen na zápasy druhé třídy. Hlavně ve třetí a ve čtvrté třídě tedy dochází neustále ke sporným situacím. Myslím si, že i samotným nasazováním rozhodčích lze předejít přinejmenším různým spekulacím. Jako učebnicový příklad byl náš zápas na Olympii v Rakovníku. Na tento zápas, kde jde o hodně důležité body s ohledem na tabulku, je nasazen jeden začínající nezkušený rozhodčí. Zápas se hraje v sobotu ráno a řada rozhodčích má volno. Jenom po očku jsem mrknul mezi diváky a dva zkušené arbitry jsem mezi nimi zahlédl. Ihned nás napadaly otázky: Proč to nepíská někdo zkušený? Proč nejsou čároví? Ustojí mladý rozhodčí přítomnost svého šéfa, který šéfuje i Olympii? A když neuznal regulérní gól, tak těch otázek a spekulací bylo ještě mnohem více. Nechci se někoho dotknout nebo brečet nad tím, že jsme prohráli – to ne!!! Jenom bych rád předešel dalším spekulacím. Pevně věřím, že z mladého rozhodčího bude jednou kvalitní sudí a přeji mu, aby se mu dařilo.
 
Václav Bičovský, 4.4. 2011
 
 
 

Konec kariéry Milana Zusky

 
V těchto dnech se definitivně rozhodl ukončit aktivní hráčskou kariéru a přestoupit mezi diváky pustovětský středopolař Milan Zuska (39). Poslední dobou často zraněný a prací zaneprázdněný Milan mi poskytl následující (pochopitelné) vysvětlení :

„Na fotbal budu chodit jako divák, už po zápase na Sýkořici (kdy jsem si zranil kotník - po několikáté - a byl jsem rád, že jsem se dobelhal do práce) jsem v kabině oznámil, a byla tam většina mančaftu, že končím, ale asi mě moc lidí nevnímalo. V posledních zápasech jsem z fotbalu poznal pouze bolest a nemůžu si dovolit absenci v práci. Na podzim jsem odehrál stejně jenom necelý 4 zápasy. Přeji hodně fotbalové radosti a málo bolesti“.
Hráč, jakým byl Milan, nám bude velice chybět. Nicméně přeji Milanovi hodně štěstí v osobním životě a silné hlasivky mezi diváky.
 
Václav Bičovský, 1.4. 2011
 
 
 

Fotbal v plném proudu

 
Tak se nám o víkendu rozběhly všechny fotbalové soutěže dospělých. V I.B třídě vstoupily do jara skoro všechny rakovnické mančafty vítězně. Obzvláště mne těší výhra sousedů z Městečka, kam to máme na krajský fotbal nejblíže. Pevně věřím, že nebudou mít problémy soutěž udržet.
 
V okresním přeboru výsledky zápasů byly očekávané až na vysokou porážku Kněževsi od Jesenice. I Lužeňáci si asi představovali start trošičku jinak, než že dostanou bůra v Oráčově. A teď ta naše trojka. Dá se říci – na úvod pohroma pro favority. Boj o první místo se velice zdramatizoval. Mezi prvním a pátým místem je rozdíl pouze osm bodů. Nejvíce na bodových ztrátách vedoucích celků vydělala pátá Sýkořice. Ve čtvrté třídě dominuje béčko Zavidova, kde to vypadá na postup obou týmů.
Novinkou mezi fotbalovými oddíly jsou tipovací soutěže. S prvním fouknutím do píšťalky se na pustovětských a luženských stránkách rozjel boj o každý bod pro získání lukrativní ceny. Každá tipovačka má trochu jiný charakter. Přeji všem tipérům hodně štěstí.
 
Václav Bičovský, 28.3. 2011
 
 
 

 

Václav Bičovský 18.3.2015

PŘÍŠTÍ ZÁPAS

 

So 20.8. 2022 v 17:00 hod

mistrovské utkání

 

Sp. Lužná logo_sokol_50 Pustověty

NAROZENINY SLAVÍ

Kučera Ondra

Elznic Tomáš

Šnobl Dušan


JSME NA FACEBOOKU

- výsledky hned po zápase

- aktuální ohlasy, názory

- zprávy z klubu

- komentáře a fotografie

 

to vše najdete na našem facebooku.

 

Staňte se našimi fanoušky!

Rodinná firma PATERA byla založena v roce 1993. Již od svého počátku se zabýváme prodejem a servisem zahradní, lesní a malé komunální techniky.
Pustověty
Kovovýroba Šperl, vrata, brány, rolety, žaluzie LOMAX
ROSTLINNÉ komodity, PESTICIDY, OSIVA, HNOJIVA, PRODEJNY hospodářských potřeb
CENTRUM MÍCHÁNÍ BAREV, ZATEPLOVACÍ SYSTÉMY, PŮJČOVNA NÁŘADÍ
Firma Froněk, spol. s r.o. je soukromá česká stavební společnost střední velikosti, která se zabývá výstavbou pozemních komunikací, těžbou kamene, jeho zpracováním na drcené kamenivo a výrobou směsí kameniva obalených asfaltem (asfaltové směsi). Na českém trhu působí již od roku 1993 a to převážně v regionech středních, západních a severních Čech.
Herold Řeznické Potřeby