Sloupek předsedy klubu

seznam článků
Sloupek předsedy klubu
Sezóna 2012-2013
Sezóna 2011-2012
Sezóna 2010-2011
Všechny strany

 

 

Začaly jarní mistráky

 
Po dlouhé zimní přípravě, kterou jsme letos opět o něco obohatili, začínají mistrovská utkání jarní části soutěže. V zimní přípravě jsme absolvovali jednadvacet tréninkových jednotek plus vydařené soustředění a čtyři přípravná utkání s bilancí 2-1-1. Celkem tedy 26 akcí s průměrem 10,5 hráče na trénink, což se proti předcházejícím letům výrazně zvedlo. Jako již tradičně mezi nejčastěji trénující hráče patřili ti nejzkušenější. Vůbec nejlepší docházku měl právě ten nejstarší Jirka Langmajer, který chyběl pouze na jednom tréninku. Klobouk dolů! Účast na trénincích najdete pod článkem. Hráčský kádr doznal také několik změn. Na místo dlouhodobě zraněného Sharankevyče, přichází na hostovačku Radek Křikava z Roztok. Dále jsme už jenom prodlužovali hostování u známých tváří, které u nás působili na podzim (Bauer, Sixta, Kebrle). Opačným směrem putoval Holeček (Kněževes). U dvou borců jsme hostování neprodloužili (Červený, Fronk). Věřím, že se nám bude v jarní části dařit a budeme v horní části tabulky.

 

dochazka

 

... po rozkliknutí se obrázek zvětší.

 

 

Václav Biočovský, 11.4. 2016 

 

 

 

 

Hodnocení podzimu

 
Po ukončení sezóny 2014/2015 jsme pořádali již tradiční letní akce. První z nich byl fotbalový turnaj Memoriál Standy Mikovce, který jsme po dlouhých letech dokázali vyhrát. Zvítězili jsme ve všech třech zápasech (Slabce, Roztoky, Pavlíkov). Druhou letní akcí byl nohejbalový turnaj. V konkurenci devíti týmů se umísťujeme na šestém místě. A konečně třetí akce byl míčový sedmiboj, kde dvojice Šimon – Bičovský V. obsadila překvapivě krásné čtvrté místo z dvaceti startujících týmů. Všechny akce se díky hezkému počasí a nasazení organizátorů vydařili. Jako každý rok se jenom divím (a diví se i ostatní účastníci těchto akcí), že o tyto akce je malý zájem z řad hráčů našeho klubu. Při těchto akcích panuje skvělá atmosféra a dokonale se snoubí sportovní a kulturní vyžití.

 

Po letních radovánkách nám začala příprava na sezónu. Ještě než jsme začali sestavovat tým na novou sezónu, museli jsme řešit zavedení internetu na hřiště. To se po různých peripetiích podařilo. Aby byl náš tým konkurenceschopný, bylo mi jasné, že musíme tým za prvé doplnit na požadovaný počet a za druhé posílit kvalitu. To se nám myslím podařilo. Kádr byl rozšířen na dvacet hráčů. Postupně jsme dohodli hostování (Sixta, Kebrle, Langmajer, Červený, Fronk, Bauer, Kameník). Na přípravu jsme měli pohárový zápas s Lužnou, kde jsme ještě v nekompletní sestavě těsně podlehli, a týden před soutěží Senomaty B, nad kterými jsme vyhráli 4:3.

 

img 2837

 

Pak už začal soutěžní ročník. Tým vypadal velice slibně a začátek tomu odpovídal. Jenže pak se zřejmě projevil vyšší věkový průměr týmu. Začali nám odpadat zkušení hráči díky různým zraněním. Postupně se zranili Langmajer, Sharankevych, Červený, Knap, Šnobl, navíc pracovní vytížení dovolilo Fronkovi odehrát pouze polovinu zápasů podzimní části. I když jsme po pěti kolech vedli tabulku beze ztráty bodu, tak přišly tři těžké prohry. Po těchto ranách se tým semknul a zbytek zápasů vyhrál. Celkově to stačí na čtvrté místo s minimálním rozdílem na čelo tabulky. Za předvedené výkony všem hráčům děkuji. Velkou pochvalu zaslouží zejména Jan Bauer, který společně s Martinem Šimonem a se mnou nastoupil do všech jedenácti zápasů a předváděl výborné výkony. Hned třikrát byl označen hráčem zápasu (stejně jako J.Knap). Z posil před sezónou se stal tou nejplatnější. Jinak pevně věřím, že ve stejném složení budeme pokračovat i v jarní části.

 

Václav Bičovský 1.1.2016

 

 

 

Předsezónní aktivita v TJ

 

Je to již tradice, že ani v letní fotbalové pauze nijak nezahálíme. Letos jsme opět pořádali fotbalový turnaj, nohejbalový turnaj a míčový sedmiboj. Všechny tři akce se vydařily a jsou chloubou naší TJ. Další velkou aktivitu (tentokrát nesoutěžní) jsme museli vynaložit na zavedení internetu na hřiště. Od nové sezóny se ve fotbale zavádí elektronický systém a zápisy o utkání se již píší na počítači. Po určitých potížích se nám nakonec povedlo internet na hřiště dotáhnout. S tím byl spojen i nákup nového počítače.

 
Nemilá zpráva však přišla ještě před prázdninami od našeho hlavního sponzora Obce Pustověty. Zkrácení roční dotace na čtvrtinu! Krácení financí se promítlo i do naší přestupové politiky. Na drahé hráče prostě nemáme. I tak jsme na přestupovém trhu byli docela aktivní. V podzimní části sezóny určitě neuvidíte v našem dresu Petra Holečka, který si chce zkusit vyšší soutěž. Asi další odchod z klubu je u Martina Kameníka (ještě jednáme), kterému skončilo hostování a přípravu absolvoval s Lužnou. Třetí odchod je z kategorie vynucených. U Tomáše Zusky se absolutně nepotkala cena s aktivitou hráče. Za Tomášovu cenu (kterou požaduje Tatran) jsme sehnali čtyři jiné hráče. V napjaté finanční situaci klubu padla volba na lacinější rozšíření kádru. Klukům, kteří k nám přicházejí, přeji hodně vydařených zápasů v našich barvách.

 

hriste 

 

 

Odešli:

Holeček Petr (FK Kněževes) – hostování do 31.12.2015
Kameník Martin (Sparta Lužná) – ukončení hostování
Zuska Tomáš (Tatran Rakovník) – ukončení hostování
 

Přišli:

Kebrle Miroslav (Ohnivec Městečko)
Červený Jaroslav (Ohnivec Městečko)
Langmajer Jiří (Ohnivec Městečko)
Sixta Jakub (SK Pavlíkov)
Bauer Jan (SK Pavlíkov)
Fronk Zbyněk (Janov)

 

 

Václav Bičovský 18.3.2015

 

 

 

Sportovní prázdniny

 

Pomalu nám končí sezóna, končí i školní rok a začíná doba dovolených, prázdnin a letních akcí. Náš fotbalový tým se přes toto období zúčastní dvou turnajů, a to 4.7. ve Slabcích a 18.7. u nás v Pustovětech.

 

dsc 0839

 

Tímto domácím turnajem otevíráme oponu sportovně-kulturním akcím v našem areálu. Další sobotu od turnaje (25.7.) máme na pořadu nohejbalový turnaj a dalších sedm dní (1.8.) startuje míčový sedmiboj. Na obě tyto akce jsou zváni všichni co mají rádi radost ze hry, pohybu v příjemném prostředí a ve skvělé atmosféře, která na těchto akcích panuje. Podrobnější informace naleznete v záhlaví stránek pod názvem akce klubu. Přeji všem krásné sportovní léto.

 

Václav Bičovský 2.6.2015

 

 

  

Statistika pro DK  

 

Statistika nuda je, má však cenné údaje. Tak se to zpívá v jedné písni z pohádky a něco na tom asi bude. Máme tým, který s disciplinární komisí má nebo alespoň míval pramalé zkušenosti. Z uplynulých ročníků jsme byli vždycky na špičce soutěže slušnosti s nejméně obdrženými kartami. Červené jsme skoro nedostávali. V letošním ročníku už máme dvě a vždycky proti stejnému soupeři (TJ Čistá). Je to jen náhoda? Asi ano, i když…. Podíval jsem se na červené hříšníky třetí třídy v jarní části soutěže a je tu náramná podobnost. Po šesti kolech byly uděleny čtyři červené karty a vždy je obdržel hráč v zápase proti TJ Čistá! DK to určitě registruje, ale ví se to i mezi rozhodčími? Čisťáci to hold umí dobře vyprovokovat, páč červená je z 90% vždy reakce na nějakou předchozí akci, kterou rozhodčí ani nemusel postřehnout. Ale třeba je to jen opravdu náhoda…

 

Václav Bičovský 30.4.2015

 

 

 

Začíná jarní část soutěže

 

Tak a je to zase tady. O víkendu se rozběhne druhá polovina sezóny 2014/2015. Po podzimní části jsme zrovna dvakrát nejásali nad našimi výsledky a od toho se odvíjela příprava na jarní část. Trénovat se začalo jako již tradičně hned po novém roce, ale tréninků bylo jednou tolik než bývalo zvykem. Zařadili jsme totiž do tréninkového plánu navíc tréninkové jednotky ve fitku. Ty se ukázaly jako docela atraktivní. Kolikrát nás bylo víc v úterý ve fitku než v sobotu na hřišti. Celkově si myslím, že příprava byla oproti minulým letům výrazně lepší, i když ideální úplně nebyla. Především přelom února a začátek března proběhla naší kabinou viróza a některé tréninky se musely po dohodě zrušit. To se pak odrazilo i na přípravných zápasech, na které jsme jezdili nekompletní.

img 1130

 

Během jarní přípravy jsme také začali přemýšlet o posílení týmu. Jelikož letos pravděpodobně budou padat do pralesa tři týmy, vyhodnotili jsme naší situaci v tabulce jako za vážnou, a proto jsme museli udělat i některá vážná rozhodnutí. Stáhli jsme z hostování Petra Holečka (Tatran) a Radka Truksu (FC Zavidov). Prodloužili jsme hostování Jakuba Sixty (SK Pavlíkov). Další posilou je Martin Kameník (Sparta Lužná). Výrazně nám může snížit věkový průměr týmu Tomáš Krejčí (SK Rakovník). Všechno jsou to hráči, kteří okusili vyšší soutěže, což by se mělo projevit. Počítáme však i ztráty. Od ledna se už s námi nepřipravovali Jarda Bretšnajdr a Viktor Břicháček. Oba mají zdravotní problémy a zřejmě do jarních bojů nezasáhnou. Škoda, s těmito borci bychom byli mnohem silnější. Nicméně tým, který jsme teď poskládali, bude určitě konkurenceschopný a pevně věřím, že výsledky budou lepší než ty podzimní. Teď už záleží jen na samotných hráčích, jak k zápasům přistoupí a jestli se sejdou v plné síle. Hráčům a fanouškům přeji hodně krásných fotbalových momentů a pevně věřím, že Pustověty budou na konci soutěže v klidném středu tabulky.

 
Václav Bičovský 18.3.2015

 

 

 

Běhatlon zaujal

 

Nové sportovní odvětví, které jsme poskládali dohromady, udělalo na všechny zúčastněné dobrý dojem. Kombinace běhu (3x2,5km) a střelby (5x v leže a 5x ve stoje) ze vzduchovky se líbila. Startovní listina byla sice značně prořídlá, neb viróza si zrovna vybrala svůj díl.

 

b2

  

Hned devět lidí z týmu se nemohlo zúčastnit tohoto zápolení kvůli chorobě. Nicméně i dvanáct závodníků je docela dobrý počet. Akci jsme se i trošku báli nějak zvlášť prezentovat, protože jsme sami nevěděli, jak to bude všechno fungovat. Obavy však byly liché. Všechno klapalo, jak mělo a závod můžeme zařadit mezi ty povedené. Pro nás to bylo takové příjemné zpestření probíhající zimní přípravy na jarní část fotbalové soutěže. S běhatlonem hodláme pokračovat i v příštích letech. Díky všem, kteří se podíleli na hladké organizaci tohoto závodu.

 

Václav Bičovský 2.3.2015

 

 

 

Novinka – Běhatlon

 

Díky úspěchům našich závodníků zažívá celá Česká republika biatlonové šílenství. To se projevilo hlavně při závodech světového poháru v Novém Městě. Divácké rekordy na stadionu a spoustu lidí doma u televizorů. Ne jinak tomu je i u nás. Taky jsme rádi koukali na závody z tepla hospůdky při popíjení pěnivého moku. Čím více přibývalo čárek na lístku, tím větší z nás byli odborníci na tento sport. Slovo dalo slovo a vymysleli jsme závody vlastní. Napadl mi název běhatlon. Z organizačních a materiálních důvodů to bude kombinace normálního běhu a střelby ze vzduchovky na terč ve vzdálenosti deseti metrů. Jinak se pravidla snaží kopírovat biatlon (více o pravidlech v aktualitách). Závod je určen nejen všem odborníkům od televize, ale hlavně všem co se rádi hýbají a chtějí si zkusit něco nového a zajímavého v příjemném prostředí Pustovětského sportovního areálu. Přijďte si vyzkoušet koordinaci běhu a střelby.

 

Václav Bičovský 25.2.2015

 

 

 

Začala zimní příprava

 

Tak nám to znovu začíná. Zimní příprava, na kterou jsme si my starší hráči už zvykli, se nám pěkně rozjela. Vzhledem k situaci v jaké se náš mančaft nachází, bude na této přípravě hodně záležet. V tabulce třetí třídy se ocitáme v nižších patrech, než se předpokládalo. Může se

 

dsc 0643

 

stát i to, že letos budou padat tři týmy do pralesa a náš tým je těsně před touto metou. Podzim nám prostě nevyšel a o to víc musíme zabrat na jaře a dobře se na to připravit. Z těchto důvodů jsme trochu obměnili přípravu oproti předcházejícím letům. Tradiční sobotní tréninky zůstávají jako v loňském roce a k tomuto drilu jsme ještě přiřadili cvičení ve fitku, které probíhá v týdnu v Rakovníku. Na poslední lednový den je naplánován dvoufázový trénink. Podrobný program přípravy najdete v aktualitách. Tímto apeluji na všechny naše hráče, aby přípravu nepodcenili a dobře se na jaro připravili!

 

Václav Bičovský 13.1.2015

 

 

 

Dušan je už čtyřicátník

 
elva1
 
Ve stejný rok jako se založil náš fotbalový oddíl, se narodila i jedna z ikon klubu Dušan Šnobl. Klubové oslavy kulatin se uskutečnily v letním termínu a teď v září přišel čas na Dušanovu čtyřicítku. Popřát mu přišlo okolo třiceti přátel do klubovny TJ na hřišti. Největší dilema jsme měli v týmu, co mu ke kulatinám dát za dar. Tým se z toho docela pěkně vysekal, když kluci řekli: hele předsedo, necháme to na tebe. No hezký. Říkal jsem klukům, řekněte nějaké nápady nebo nějaké indicie, co by se vám líbilo. Diskuze byla docela zajímavá. V kabině jste mohli slyšet tyto věty: Musíme mu dát něco výmečnýho, co ještě nemá? Ty vole, nemá akorát ženskou. No jo, každá mu uteče! Tak mu dáme tu nafukovací, ta mu nezdrhne? To je blbý, hned jí propíchne a je po vzpomínce. Nebo něco do bytu? Víme hovno, co potřebuje do bejváku. A co dres se čtyřicítkou? No a co mu dáme v padesáti! To byli teda indicie?! Několik dní jsem o nich přemýšlel, až z toho vyšlo toto. Želva Emilka v dresu i s luxusním teráriem a nějakým krmením. Kámo, ještě jednou vše nej….


Václav Bičovský, 8.10. 2014

 

 

 

Pustovětská sedmička

 

Šestý ročník míčového sedmiboje dvojic se opět vydařil. Za krásného počasí se celkem dvacet týmů utkalo v sedmi disciplínách, které obnášejí dovednosti s kulatým nesmyslem.

  

sedmicka

 

Sedmička začala stolním tenisem na sále místní restaurace, kde byly připraveny čtyři stoly. Jako vždy ho ovládla bratrská dvojice Hejdů (Hej – Hej). „Hejďáci“ u nás startovali ve všech šesti ročnících a ještě je v pinčesu nikdo neporazil. Na to, jaká je tu poslední dobou konkurence, je to obdivuhodné. Ostatní disciplíny se odehrávaly hromadně v areálu hřiště. Podle losovacích pavouků se zaplňovali všechny sportoviště. A to je smyslem našeho sedmiboje – naplnit sportoviště. Škoda jen, že se nám nehlásí víc domácích sportovců nebo víc sportovců z našeho fotbalového oddílu. Třeba se to do budoucna zlepší. Letos na sedmičce dominovali Koumáci. Tým ze Starého Plzence vytvořil rekord v počtu nasbíraných bodů. Celkem 38 bodů ještě nikdo, za všech šest ročníků, nenahrál. Druzí skončili Mosťáci Kokešové s celkovým počtem 24 bodů a třetí Pražáci Swissworld 21 bodů. Na čtvrtém místě se umístila dvojice borců, která to měla k nám asi nejdále. Chlapi k nám přijeli až z Nového Města nad Metují. Celkový výsledkový přehled je v aktualitách. A co domácí? Na desátém místě (13 bodů) Kalbič (Kalík-Bičovský). Velkým zklamáním však byla dvojice Šíša (Šimon-Šarankevych). Celkové 18.místo neodpovídá jejich kvalitám. Krásný sportovní den jsme zakončili posezením v místní klubovně až do ranních hodin.

 

Václav Bičovský, 31.7. 2014

 

 

 

Čtyřicítka oslavena  

 

Vyčerpávající příprava na oslavy se vyplatila. Uspořádat tuto akci, aby měla hlavu a patu, nebylo nic jednoduchého. Nejdříve navrhnout scénář oslav, pak zjistit odezvu u lidí, sehnat soupeře pro naše týmy, pohoštění, upomínkové předměty, finanční zajištění, kapelu na zábavu a další věci s tím spojené. Vždyť za celý den se v areálu pustovětského hřiště vystřídalo okolo 400 lidí. Všichni si mohli prohlédnout historické fotky a počíst si v kronice našeho klubu.

 

 dsc4780

 

Čtyřicáté narozeniny fotbalového klubu v Pustovětech slavili všechny generace fotbalistů a pozadu rozhodně nezůstaly ani pustovětské ženy. Do našich dresů v červeno – modré kombinaci jsme postupně oblékli superveterány, veterány, domorodce, náplavy a klasické áčko. O výsledky v těchto zápasech vůbec nešlo, ale před tak velkou diváckou kulisou se chtěl každý ukázat nějakým tím fotbalovým umem. Velkým aplausem skončil zápas superveteránů, tam šlo skoro o přežití. Některým už chybí do sedmdesátky jen maloučko, takže jen samotné vyběhnutí na trávník byl hrdinský čin. Pak nastoupili veteráni, chlapci mezi čtyřicítkou a padesátkou. Hra se viditelně zrychlila, ale bylo znát, že už delší dobu nehráli soutěžní zápas. Po tomto zápase se odehrála velmi zajímavá partie. Nastoupila jedenáctka vesničanů (domorodců) proti ostatním našim hráčům, kteří z naší vesničky nepocházejí. A to nejhezčí na závěr fotbalové části oslav. Hned dvacet dívek v elegantních dresech se sukýnkou se vrhlo na naše áčko. Nestačili jsme se divit, co všechno dřímá v našich ženách. Úchvatná podívaná. Pozápasová výměna dresů však neproběhla.


To už se na korbě vypůjčeného nákladního automobilu připravovala hudební kapela Kastelán, aby začala hrát k tanci přímo v areálu hřiště. Myslím, že to byla asi první venkovní taneční zábava v Pustovětech. Travnatý taneční parket se hojně zaplnil a nálada byla vynikající. Tu umocnil ještě nádherný ohňostroj. Tančilo se až do ranních hodin.

 

Podle ohlasů, které jsem získával během dne, se nám oslavy povedly. Už jenom samotná účast hráčů a diváků nás velice mile překvapila. Na závěr bych chtěl poděkovat zastupitelům obce za finanční podporu, všem fotbalistům a fotbalistkám za předvedené výkony a hlavně všem, kteří nelenili a pomáhali nám s přípravou a samotným provozem akce.

 

Václav Bičovský, 31.7. 2014

 

 

 

Podivná to sezóna

 

Soutěžní ročník 2013/2014 třetí třídy je ten tam. Pro náš tým to byla jedna z těch né úplně vydařených sezón. Začátek nám úplně utekl a museli jsme se odrážet až od samého dna tabulky. Pak přišla klidnější část podzimu, kdy jsme začali bodovat. Jenže ke konci podzimu a velkou část jara jsme měli pořád několik hráčů na marodce a podle toho vypadaly i výsledky. Obzvlášť jarní část sezóny byla velice podivná. Se silnými soupeři jsme vyhrávali nebo remizovali a v tabulce hůře postaveným sokům jsme body doslova darovali. Škoda těchto promrhaných zápasů. Mohli jsme být v tabulce mnohem výš. Po posledním zápase byla tradiční dokopná, kde jsme si hodně věcí vyříkali ku prospěchu našeho fotbalu. Velký důraz se kladl na přístup k zápasům a tréninkům. Je to už obehraná písnička a nečekám, že se od letní přípravy všechno změní na sto procent, ale ve zlepšení pevně věřím. Pro letní přípravu jsme letos trochu změnili model. Začínáme později (31.7.), ale o to intenzivněji. Podrobný scénář přípravy zveřejním po losovacím aktivu. Děkuji všem, co se aktivně podíleli na této podivné sezóně a zároveň vás všechny zvu na oslavy 40tých narozenin klubu.

 

TABULKA DOMA

1.

FC05ZavidovB          

13

12

1

0

 49 :   4

37

 2.

Ol. Rakovník            

13

11

0

2

 55 :  22

33

 3.

Sj. Chrášťany           

13

7

3

3

 36 :  22

24

 4.

So. Branov              

13

7

3

3

 42 :  34

24

 5.

SK Lišany               

13

6

5

2

 36 :  19

23

 6.

TJ Roztoky              

13

6

5

2

 33 :  15

23

 7.

Sp. Řevničov            

13

6

5

2

 34 :  17

23

 8.

So. Pustověty           

13

7

2

4

 45 :  35

23

 9.

TJ Šanov                

13

7

1

5

 33 :  22

22

10.

So. Kroučová            

13

5

3

5

 22 :  24

18

11.

B. Rynholec             

13

5

2

6

 26 :  22

17

12.

SK Lány B               

13

5

1

7

 21 :  21

16

13.

TJ Čistá                

13

4

2

7

 20 :  33

14

14.

So. Srbeč               

13

2

2

9

 24 :  67

8

TABULKA VENKU

1.

Ol. Rakovník            

13

9

2

2

 42 :  17

29

 2.

FC05ZavidovB       

13

8

4

1

 40 :  19

28

 3.

SK Lišany               

13

6

3

4

 41 :  32

21

 4.

Sp.Řevničov            

13

5

3

5

 24 :  29

18

 5.

Sj.Chrášťany           

13

5

3

5

 21 :  31

18

 6.

B. Rynholec             

13

5

1

7

 22 :  39

16

 7.

TJ Roztoky              

13

4

2

7

 27 :  30

14

 8.

So. Branov              

13

4

1

8

 28 :  35

13

 9.

So.Kroučová            

13

3

3

7

 24 :  35

12

10.

TJ Čistá                

13

3

3

7

 29 :  37

12

11.

So. Pustověty           

13

2

4

7

 15 :  24

10

12.

So. Srbeč               

13

2

1

10

 19 :  62

7

13.

SK Lány B               

13

1

2

10

 11 :  44

5

14.

TJ Šanov                

13

0

3

10

 14 :  42

3

TABULKA PODZIM

1.

FC05ZavidovB        

13

11

1

1

 43 :   9

34

 2.

Ol. Rakovník            

13

10

0

3

 47 :  25

30

 3.

So.Branov               

13

8

2

3

 42 :  21

26

 4.

B. Rynholec             

13

6

2

5

 36 :  31

20

 5.

SK Lišany               

13

5

4

4

 43 :  30

19

 6.

TJ Roztoky              

13

5

4

4

 30 :  23

19

 7.

Sp.Řevničov            

13

5

4

4

 25 :  25

19

 8.

So. Pustověty           

13

5

3

5

 35 :  30

18

 9.

Sj. Chrášťany           

13

4

4

5

 28 :  30

16

10.

So.Kroučová            

13

5

1

7

 24 :  28

16

11.

SK Lány B               

13

4

2

7

 20 :  26

14

12.

TJ Šanov                

13

4

2

7

 29 :  36

14

13.

TJ Čistá                

13

3

2

8

 24 :  36

11

14.

So. Srbeč               

13

0

1

12

 16 :  92

1

TABULKA JARO

1.

Ol. Rakovník            

13

10

2

1

 50 :  14

32

 2.

FC05ZavidovB          

13

9

4

0

 46 :  14

31

 3.

Sj. Chrášťany            

13

8

2

3

 29 :  23

26

 4.

SK Lišany               

13

7

4

2

 34 :  21

25

 5.

Sp. Řevničov            

13

6

4

3

 33 :  21

22

 6.

TJ Roztoky              

13

5

3

5

 30 :  22

18

 7.

So. Pustověty           

13

4

3

6

 25 :  29

15

 8.

TJ Čistá                 

13

4

3

6

 25 :  34

15

 9.

So. Kroučová            

13

3

5

5

 22 :  31

14

10.

So. Srbeč               

13

4

2

7

 27 :  37

14

11.

B. Rynholec             

13

4

1

8

 12 :  30

13

12.

TJ Šanov                

13

3

2

8

 18 :  28

11

13.

So. Branov              

13

3

2

8

 28 :  48

11

14.

SK Lány B               

13

2

1

10

 12 :  39

7

 

Václav Bičovský, 8.7. 2014

 

 

 

Do jara vstoupíme výrazně oslabeni

 

Ve čtvrtek jsme ukončili zimní přípravu a v neděli nám začíná jarní část sezóny 2013/2014. Absolvovali jsme dvanáct tréninkových jednotek a dva přípravné zápasy ( viz. příprava na jaro v aktualitách). Do této části soutěže vstoupíme s novým lodivodem. Veškeré kompetence hlavního trenéra převezme Jaromír Knap. Asistentem bude Václav Bičovský. Již zimní příprava naznačovala, že s hráčským kádrem není něco v pořádku. Tréninková docházka nebyla zrovna nejlepší. Bohužel, se to stává každoročním pravidlem. Ty tam jsou doby, kdy jsme trénovali dvakrát do týdne, a na hřišti se scházelo šestnáct hráčů. Teď k tomu kádru. Je nás celkem 24. Z tohoto počtu je deset hráčů nejistých. Dlouhodobě zraněni jsou Knap a Straka, s koncem kariéry koketují Bretšnajdr, Špérl, Mucha a Kalík. Přípravu nezahájili Beneš a Čebiš. Šperk ještě nemá vyřízenou registraci a Čertík je pracovně zaneprázdněn. Takže tíha zodpovědnosti leží na čtrnácti hráčích. Věřme, že to nějak zvládneme.

 

Václav Bičovský, 20.3. 2014

 

 

 

Ke spokojenosti chybí jedna výhra

 

Podzimní část soutěže skončila, tak si ji zhodnotíme. Po vydařené přípravě, kde jsme poráželi týmy z druhé třídy, přišlo tvrdé vystřízlivění. Tři prohry na úvod a poslední místo. Hlavně ta třetí v Kroučové mrzí asi nejvíce. Naštěstí jsme se chytli v derby s Branovem. Od té doby jsme střídali dobré výkony s horšími, ale hlavní bylo, že jsme bodovali. Nutno podotknout, že jsme měli velké problémy se sestavou. Z celého podzimu jsme se sešli v plné síle pouze jednou. To za dvaadvacet sezon, co jsem v týmu, nepamatuji. Nejhorší na tom je, že nám vypadli ze sestavy hráči, o které se tým opíral. Bylo hodně těžké tyto borce nahradit. Vrcholem neúčasti byl poslední zápas podzimu, který jsme odehráli v béčkové sestavě a debakl byl na světě. Předsezónní cíl (do 5. místa) jsme nesplnili. Chyběla k tomu jedna výhra. Již před sezónou jsem upozorňoval na to, že ve třetí třídě už není slabších mančaftů. Sice výrazně zaostává Srbeč, ale pak už je všechno velice vyrovnané. Zápasy rozhodují hlavně hráči, kteří nám na jaře často absentovali. Je na zamyšlenou, jestli tomu dáváme všichni to, co bychom měli. Osobně si myslím, že dvakrát do týdne 2 hodiny (trénink a zápas) si udělat čas na svoji zálibu není až tak náročné. Pevně věřím, že se přístup v jarní části sezóny zlepší a budeme bojovat o lepší umístění.

 

Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body PK (Prav)
 
1. FC05 Zavidov B 13 11 1 1 43: 9 34   ( 13)
 
2. Ol. Rakovník 13 10 0 3 47: 25 30   ( 12)
 
3. So. Branov 13 8 2 3 42: 21 26   ( 5)
 
4. B. Rynholec 13 6 2 5 36: 31 20   ( -4)
 
5. SK Lišany 13 5 4 4 43: 30 19   ( -2)
 
6. TJ Roztoky 13 5 4 4 30: 23 19   ( 1)
 
7. Sp. Řevničov 13 5 4 4 25: 25 19   ( 1)
 
8. So. Pustověty 13 5 3 5 35: 30 18   ( -3)
 
9. Sj. Chrášťany 13 4 4 5 28: 30 16   ( -2)
 
10. So. Kroučová 13 5 1 7 24: 28 16   ( -5)
 
11. SK Lány B 13 4 2 7 20: 26 14   ( -4)
 
12. TJ Šanov 13 4 2 7 29: 36 14   ( -4)
 
13. TJ Čistá 13 3 2 8 24: 36 11   ( -7)
 
14. So. Srbeč 13 0 1 12 16: 92 1   (-17)
 
zdroj : Fotbalová asociace České republiky
 
 

Václav Bičovský, 20.12. 2013

 

 

 

Sezóna 2013/2014

 

Čeká nás jedna z nejtěžších sezón za poslední období. Ve třetí třídě už není slabších mančaftů. Dala by se rozdělit na týmy, které se netají ambicemi na postup a na ostatní týmy. Hned šestice mužstev vyhlásila boj o titul (Olympie, Zavidov, Rynholec, Roztoky, Řevničov, Branov). Zbylé družstva mají vyrovnané kádry, že může každý porazit každého. Hodně napověděla i pohárová utkání, kdy týmy z třetí třídy porážely ty ze druhé. Možná by letos bylo snažší hrát druhou třídu. Pohyby v našem kádru před touto sezónou byly minimální. Na hostování přišel pouze Petr Beneš z Roztok. Jinak jsme zůstali pohromadě jako v minulé sezóně. Asi největším počinem pro náš klub je nákup nové sekačky.

 

sekacka dusan

 

Václav Bičovský, 20.9. 2013

 
 
 


PŘÍŠTÍ ZÁPAS

 

So 20.8. 2022 v 17:00 hod

mistrovské utkání

 

Sp. Lužná logo_sokol_50 Pustověty

NAROZENINY SLAVÍ

Kučera Ondra

Elznic Tomáš

Šnobl Dušan


JSME NA FACEBOOKU

- výsledky hned po zápase

- aktuální ohlasy, názory

- zprávy z klubu

- komentáře a fotografie

 

to vše najdete na našem facebooku.

 

Staňte se našimi fanoušky!

Rodinná firma PATERA byla založena v roce 1993. Již od svého počátku se zabýváme prodejem a servisem zahradní, lesní a malé komunální techniky.
Pustověty
Kovovýroba Šperl, vrata, brány, rolety, žaluzie LOMAX
ROSTLINNÉ komodity, PESTICIDY, OSIVA, HNOJIVA, PRODEJNY hospodářských potřeb
CENTRUM MÍCHÁNÍ BAREV, ZATEPLOVACÍ SYSTÉMY, PŮJČOVNA NÁŘADÍ
Firma Froněk, spol. s r.o. je soukromá česká stavební společnost střední velikosti, která se zabývá výstavbou pozemních komunikací, těžbou kamene, jeho zpracováním na drcené kamenivo a výrobou směsí kameniva obalených asfaltem (asfaltové směsi). Na českém trhu působí již od roku 1993 a to převážně v regionech středních, západních a severních Čech.
Herold Řeznické Potřeby