První mistrovské zápasy 

 

...výtah ze zápisů pana Josefa Maršála

 

Rychle se blížilo zahájení sezóny a stále se pracovalo na pustovětském hřišti. A při tom shonu se přiblížil datum 18.srpna 1974, tedy den zahájení soutěže 4.třídy kopané ročníku 1974/1975. Okresním fotbalovým svazem bylo povoleno TJ SSM Pustověty hrát celý podzim na hřištích soupeřů a na jaře že by se všechny zápasy hrály na hřišti v Pustovětech. Tedy k prvnímu mistrovskému zápasu hráči Pustovět cestovali do Janova.

 

1974

 

K tomuto historickému prvnímu zápasu nastoupili Pustověty  v tomto složení : Josef Fikart - Milan Štěpánek, Míla Hůla, Emil Šnobl (kapitán) - Luboš Hovorka, Milan Kalaš, Jiří Hůla - Karel Fikart, Miroslav Černý, Josef Brabec, Václav Vokáč. V prvním poločase prohrávaly Pustověty 0:4 a po přestávce došlo na hřišti ke změnám. Odstoupil Brabec a Vokáč a místo Hovorky přešel do obrany Maršál. Hovorka hrál v útoku místo Brabce a na levé křídlo místo Vokáče nastoupil Mikovec. Změny pomohly a ve druhém poločase byli pustovětští Janovu rovnocenným soupeřem. Pustověty druhý poločas vyhrály 1:0, kdy první mistrovskou branku vsítil Luboš Hovorka.Tak tedy celý zápas skončil 4:1 pro Janov.

Ani ve druhém zápase se hráčům Pustovět nepodařilo zvítězit, kdy v Oráčově prohráli těsně 1:2. A tak pokračovali pustovětští v dalších zápasech na trávnících soupeřů a čekali, až se řádně trávník na hřišti v Pustovětech zakoření. Při tom se jim však nepodařilo zvítězit ani jednou. Ale o posvícení už to nemohli vydržet a na svém hřišti dne 26.října hostili Permon Roztoky B, který porazili 3:0. V posledním podzimním zápase prohrály Pustověty s Kněževsí 0:4 a netrpělivě čekali na jaro, kdy přijdou posily Josef Varyš, Josef Gebhart a Václav Bičovský.

 

1976

 

Za prvních 15 let činnosti TJ SSM Pustověty oddíl kopané sehrál do 30.6. 1989 celkem 547 zápasů, z toho 168 vyhrál, 96 hrál nerozhodně a 283 prohrál se skórem 878:1250. Nejlepším střelcem branek byl ing. Stanislav Hůla, který zatížil konto soupeřů 168 brankami.

 

 

 

PŘÍŠTÍ ZÁPAS

 

So 20.8. 2022 v 17:00 hod

mistrovské utkání

 

Sp. Lužná logo_sokol_50 Pustověty

NAROZENINY SLAVÍ

Kučera Ondra

Elznic Tomáš

Šnobl Dušan


JSME NA FACEBOOKU

- výsledky hned po zápase

- aktuální ohlasy, názory

- zprávy z klubu

- komentáře a fotografie

 

to vše najdete na našem facebooku.

 

Staňte se našimi fanoušky!

Rodinná firma PATERA byla založena v roce 1993. Již od svého počátku se zabýváme prodejem a servisem zahradní, lesní a malé komunální techniky.
Pustověty
Kovovýroba Šperl, vrata, brány, rolety, žaluzie LOMAX
ROSTLINNÉ komodity, PESTICIDY, OSIVA, HNOJIVA, PRODEJNY hospodářských potřeb
CENTRUM MÍCHÁNÍ BAREV, ZATEPLOVACÍ SYSTÉMY, PŮJČOVNA NÁŘADÍ
Firma Froněk, spol. s r.o. je soukromá česká stavební společnost střední velikosti, která se zabývá výstavbou pozemních komunikací, těžbou kamene, jeho zpracováním na drcené kamenivo a výrobou směsí kameniva obalených asfaltem (asfaltové směsi). Na českém trhu působí již od roku 1993 a to převážně v regionech středních, západních a severních Čech.
Herold Řeznické Potřeby