Historie Sokola Pustověty 

 

V obci Pustověty se fotbal pravidelně hrál již od konce 50. let, kdy se pustovětský fotbalový tým rekreačně zúčastňoval různých turnajů. Již v té době mužstvo začalo pravidelně hrát v modrých dresech, v červených trenýrkách a v modrých štulpnách. Na začátku 70. let mnoho mladých pustovětských hráčů hrálo  organizovaně za jiné kluby v okolí - 9 jich hrálo za Lašovice a 4 za Městečko - a proto vznikaly  snahy o založení vlastní tělovýchovné jednoty. V roce 1974 tato snaha byla nakonec završena založením Tělovýchovné jednoty SSM Pustověty. Před samotnou ustanovující schůzí probíhala výstavba fotbalového hřiště, které mělo vzniknout na louce na Chobotě. Nejdříve byl pozemek  vyjmut z půdního fondu a následně byly pokáceny vrby, vytrhány pařezy, odvezen železný šrot, navezena škvára a založena tráva. V mezidobí byla sehrána první přátelská utkání na hřištích soupeřů, v lednu 1974 s Branovem (3:4), v únoru 1974 se Slabcemi (5:3), s Městečkem (4:1) a v červnu s Dynamitem Rako (4:1) a Roztoky B (3:2).  

 

 1900 pustovety - pavlikov
 
 

 

Zakládající výbor 

 

Zakládající výbor proběhl 16.6. 1974 na místním MNV. Schůzi řídil z pověření tehdejšího SSM předseda MNV pan Josef Maršál.  Členy výboru se stali Jaroslav Hůla (předseda), Miroslav Černý (místopředseda), Antonín Šíma (jednatel), Květa Černá (pokladník), Josef Stříbrský (hospodář), Josef Zuska (člen výboru) a trenérem se stal pan Václav Konopásek. Výbor se zabýval přestupem hráčů z Lašovic a Městečka.  Přestože se v přestupním termínu uskutečnil  přestup jen 7 hráčů z týmu Lašovic, měla tělovýchovná jednota k 15.7. 1974 registrováno 19 hráčů. Mimojiné byly odhlasovány i klubové barvy modrá a červená. 

 

1974 

 

Tělovýchovná jednota SSM Pustověty se přihlásila do IV. třídy okresního přeboru s podmínkou, že do doby ukončení výstavby hřistě tým sehraje svá utkání na hřištích soupeřů. Hřiště v Pustovětech bylo dobudováno v září 1974 a první odehrané utkání bylo mezi TJ SSM Pustověty a zbytkem obce (1:0). První mistrovské utkání se odehrálo 18.8. 1974 s týmem S. Janov. K tomuto prvnímu mistrovskému utkání nastoupilo mužstvo ve složení Josef Fikart - Milan Štěpánek, Míla Hůla, Emil Šnobl (kapitán) - Luboš Hovorka, Milan Kalaš, Jiří Hůla - Karel Fikart, Miroslav Černý, Josef Brabec (Josef Maršál), Václav Vokáč (Stanislav Mikovec). Toto utkání Pustověty prohrály 1:4 a historicky první branku vsítil Luboš Hovorka. První výhry se tým dočkal až v 10.kole na domácím hřišti .

 

1985a

 

 
 

První mistrovská sezóna

 
První mistrovská sezóna IV. třídy okresního přeboru 1974 - 1975 skončila 14 porážkami, 7 výhrami, 1 remízou a se ziskem 15 bodů a celkovým skórem 24:53 se mužstvo umístilo na 10. místě. V následujících letech se však Pustovětští umisťovali již v horní polovině tabulky - v sezóně 1975/1976 na 4. místě, 1976/1977 na 5. místě. Přestože sezóna 1977/1978 nebyla úspěšná, v následujícím roce se Pustověty opět umístily na 4. místě a v ročníku 1980/1981 již postoupily do III. třídy okresního přeboru. Ve III. třídě mužstvo setrvalo až do roku 2006, kdy se podařilo postoupit do II. třídy okresního přeboru. Po dvou sezónách se klub do III. třídy vrátil .  
  
1992
 
 
 

Pustověty dnes

 
V dnešní době se fotbalový oddíl Sokol Pustověty pravidelně umisťuje na předních místech III. třídy a může se pochlubit jedním z nejkvalitnějších hřišť v okrese.

 

tym13a

 

  

 

  

PŘÍŠTÍ ZÁPAS

 

So 20.8. 2022 v 17:00 hod

mistrovské utkání

 

Sp. Lužná logo_sokol_50 Pustověty

NAROZENINY SLAVÍ

Kučera Ondra

Elznic Tomáš

Šnobl Dušan


JSME NA FACEBOOKU

- výsledky hned po zápase

- aktuální ohlasy, názory

- zprávy z klubu

- komentáře a fotografie

 

to vše najdete na našem facebooku.

 

Staňte se našimi fanoušky!

Rodinná firma PATERA byla založena v roce 1993. Již od svého počátku se zabýváme prodejem a servisem zahradní, lesní a malé komunální techniky.
Pustověty
Kovovýroba Šperl, vrata, brány, rolety, žaluzie LOMAX
ROSTLINNÉ komodity, PESTICIDY, OSIVA, HNOJIVA, PRODEJNY hospodářských potřeb
CENTRUM MÍCHÁNÍ BAREV, ZATEPLOVACÍ SYSTÉMY, PŮJČOVNA NÁŘADÍ
Firma Froněk, spol. s r.o. je soukromá česká stavební společnost střední velikosti, která se zabývá výstavbou pozemních komunikací, těžbou kamene, jeho zpracováním na drcené kamenivo a výrobou směsí kameniva obalených asfaltem (asfaltové směsi). Na českém trhu působí již od roku 1993 a to převážně v regionech středních, západních a severních Čech.
Herold Řeznické Potřeby